- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

To już dziś! Kolacja na Biało w Krainie Vesny. Jakie atrakcje przygotowano?

- REKLAMA -

Organizatorzy zaplanowanej na sobotę Kolacji na Biało w Krainie Vesny zadbali, aby wydarzenie było nie tylko wspaniałą ucztą kulinarną. Atmosferę wzbogaci także bogaty program artystyczny i moc atrakcji, które przygotowano dla gości tego wyjątkowego spotkania.

Spotkanie, podobnie jak w roku ubiegłym poprowadzi Jarek Bukowskiego, który brawurowo poradził sobie z tym zadaniem w roku ubiegłym. Wydarzenie wzbogaci koncert Jacka Wójcickiego. Nie będzie to jednak jedyny muzyczny akcent.

– Nieco soulu i jazzu wyczaruje dla gości Piotr Kita, finalista programów: „Droga do gwiazd” i „Must be the music” – zapowiada Bożena Malaga-Wrona organizatorka kolacji.

Swój udział w Kolacji na Biało będzie miała także Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa prowadzona przez Agnieszkę Urban. Stworzy ona w Krainie Vesny magiczne miejsce i wyczaruje dla gości niezwykłe dźwięki.

Będzie też biała garderoba, która pozwoli się dostroić paniom i panom na biało oraz plenerowe studio fotografii artystycznej.

Menu Kolacji Na Biało:

  • Powitalna lampka wina musującego
  • Przystawka: Tatar z łososia na szpinakowym gofrze z bukietem sałat lub dieta wegetariańska – tartaletka z warzywami, oraz serem halloumi podana na bukiecie sałat
  • Zupa: krem z białych warzyw lub dieta wegetariańska: krem z selera i fenkułu
  • Danie główne: roladki future z szynką parmeńską i szparagami w sosie gorgonzola, gratin z ziemniaków i brokuła, bukiet sałat lub dieta wegetariańska: kotlet warzywny w sosie kurkowym, gratine z ziemniaków i brokuła, bukiet sałat
  • Deser: pannacotta z musem z owoców leśnych
  • Napoje gorące: kawa, herbata
  • Napoje zimne:woda mineralna z miętą i cytryną, sok pomarańczowy i jabłkowy

Koszt udziału w kolacji to połowa ceny ubiegłorocznej. Uczestnicy płacą wyłącznie za catering z obsługą kelnerską. Wpłaty na konto 20 1050 1445 1000 0097 5851 7263 Taste Chef, 150 zł/osoba z dopiskiem „Kolacja Na Biało”.

Kolacja na Biało jest ostatnim wydarzeniem projektu „Sztuka w Krainie Vesny” realizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Do tej pory odbył się Dzień Dziecka, podczas którego dzieci ze SP w Gnojniku i SP w Biesiadkach tworzyły ozdoby z natury. Drugie spotkanie pomyślano dla młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie brzeskiej „Zielonki”, którzy tworzyli miedzy innymi obrazy na płótnie. Trzecim wydarzeniem był Jarmark Świętojański połączony z warsztatami, czwartym zaś sztuka teatralna wystawione na podstawie sztuki napisanej przez J. J. Należytego, w którym zagrali zarówno aktorzy amatorzy, jak i zawodowi aktorzy. Projekt zamyka zaplanowana na sobotę Kolacja na Biało.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Sztuka w Krainie Vesny”, który jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Warto dodać, że Kraina Vesny powstaje dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności. Te środki wygrane w konkursie PROO 1 a pozwoliły na stworzenie najważniejszej bazy, a organizacja postawiła na komunikowanie miejsca poprzez  organizowanie w nim różnych interesujących aktywności i zapraszanie społeczności do udziału w nich.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra