- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Jodłówce otwarto nową halę sportową: Wielu mieszkańców nawet nie marzyło, że powstanie tu taki obiekt! ZDJĘCIA

fot. wojtek salamon
- REKLAMA -

Po mistrzowsku zatańczony polonez zainaugurował uroczystości związane z otwarciem hali sportowej i boiska w Jodłówce w gminie Rzezawa. Inwestycja pochłonęła ponad 3 mln zł, blisko połowę samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

To już drugi tego typu obiekt na terenie gminy i trzecie takie boisko. Będzie ich więcej. Rozpoczęła się bowiem budowa hali w Krzeczowie i boiska w Łazach. I to jeszcze nie koniec. Tamtejszy samorząd ma już plany na kolejne zadania.

-W prywatnych rozmowach wielu mieszkańców zwracało mi uwagę, że nawet nie marzyło, że w Jodłówce może powstać taki obiekt – mówił podczas otwarcia Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

Nowa hala, którą zaprojektowała bocheńska firma INVEST SOLID ma oprócz boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę także bogate zaplecze sanitarne i galerię, z której można obserwować sportowe zmagania. Są też użyteczne magazyny do przechowywania sprzętu sportowego. Budynek jest oczywiście dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Przy hali powstało też nowoczesne boisko sportowe z nawierzchnią poliuretanową, oświetleniem i trybunami.

– Wykonanie tej inwestycji obiecywałem podczas swojej kampanii, dziś mam wielką satysfakcję, że mogę oddać ten obiekt – podkreślał wójt Mariusz Palej.

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego w Jodłówce wzbogaciła Orkiestra Dęta z Okulic. W spotkaniu oprócz rodziców i uczniów oraz nauczycieli wzięli udział księża, przedstawiciele parlamentu, sejmiku małopolskiego, a także lokalni samorządowcy.

2 komentarze

2 Comments

  1. Wyborca

    07 października godzina 06:34

    Ale by coś takiego się przydało w Brzeznicy zazdroszczę Wam takiego Wójta.Brawo Panie Palej

  2. Eugeniusz Konieczny

    07 października godzina 07:48

    Serdecznie gratuluję mieszkańcom Jodłówki pięknej sali gimnastycznej.Słowa szacunku kieruję do Władz Gminy Rzezawa i osobiście do Pana Mariusza Paleja – Wójta Gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra