- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W dwa miesiące Armia Marcelka zebrała blisko 7 mln zł na operację 2-latka z Jadownik!

- REKLAMA -

Niemożliwe, stało się możliwe. W ciągu dwóch miesięcy udało się zebrać ogromną kwotę blisko 7 mln zł potrzebną na operację przeszczepu wątroby, dwuletniego Marcelka z Jadownik. O wynikach zbiórki poinformował tata chłopca, dziękując wszystkim, którzy przyłączyli się do tej spontanicznej akcji.

– Kwota, którą dzięki Wam udało się zebrać do tej pory, pozwoli przeprowadzić operację przeszczepu wątroby u Marcelka. Sama operacja jest bardzo ważna i kosztowna. Nie można przewidzieć dokładnie ile będzie kosztowała a także jak drogie będzie późniejsze leczenie – poinformował Tomasz Kubala.

Kosztorys opiera się bowiem na statystykach i doświadczeniu lekarzy. Sami medycy podkreślają, że w przypadku tak skomplikowanej operacji jest ryzyko komplikacji.

– Mamy jednak ogromną nadzieje ze wszystko pójdzie zgodnie z planem i Marcelek jak najszybciej wyjdzie ze szpitala – dodał tata chłopca.

Marcelek będzie musiał przez całe życie przyjmować drogie leki i jeździć na konsultacje medyczne, dodatkowo będzie musiał korzystać z kosztownej rehabilitacji. Dlatego rodzina chłopca zdecydowała, nie zamykać zbiórki na „siepomaga”.

Cały czas trwają też aukcje na grupie wsparcia ZOBACZ . Na wystawianych tam aukcjach można wylicytować setki przedmiotów i usług. Dochód z tych aukcji trafia na konto Marcelka. W pomoc zaangażowali się nie tylko przyjaciele i znajomi rodziny, ale setki zupełnie obcych osób, które chcą pomóc.

Na licytacje trafiła np. koszulka meczowa z autografem Kuby Błaszczykowskiego ZOBACZ, w której grał w Wiśle Kraków oraz piłka z jego autografem ZOBACZ. Koniec licytacji w środę (31.03, 21:00).

Komentarze

Napisz komentarz publiczny…

Natalia BodziochWALCZ DLA NAS

💙

MY WALCZYMY DLA CIEBIE

💪

#MuremZaMarcelemP… Zobacz więcej

6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra