- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

W czerwcu ruszy rewitalizacja Bochni

- REKLAMA -

Za dwa lata będziemy spacerować po odmienionej Bochni. Wąskie i zakorkowane ulice centrum zmienią się w deptaki spacerowe.  Na Rynku pojawi się  multimedialna fontanna, gustowne ławki i  wkomponowana w to wszystko estetyczna zieleń. Odnowione będą też zlokalizowane w centrum  miejskie kamienice. Wszystko to w ramach olbrzymiego projektu realizowanego przez miasto.

Na rewitalizację centrum Bochni, która pochłonie  ponad 22 mln, samorząd został  blisko 15 mln – brakujące 7 mln musi wyłożyć  z własnego budżetu.

Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. O takim rozwiązaniu samorządowcy poinformowali podczas konferencji prasowej w bocheńskim magistracie.  Pierwszy etap, który ruszy już w tym roku, obejmie przeprowadzenie prac archeologicznych na płycie bocheńskiego Rynku oraz przebudowę ulic: Sutoris, Solnej, placu przy Trudnej, Dominikańskiej  oraz placu  św. Kingi.

Drugi etap przewidziany na lata: 2019 i 2020 to przebudowa płyty Rynku wraz z pierzeją północną, wschodnią i południową. W tym czasie zaplanowano także  rewitalizację  ul. Wąskiej oraz  zachodniej pierzei Rynku.  Drugi etap obejmie też przebudowę  ulic Mickiewicza, Wolnica, Szewskiej oraz fragmentu Kraszewskiego, w tym również skrzyżowania gdzie znajdują się charakterystyczne trzy lampy.

Rewitalizacja odświeży Bochnię i ograniczy ruch samochodowy w centrum miasta. Będzie to związane z przebudową wąskich uliczek, które po zakończeniu zadania zmienia się w deptaki spacerowe.  Inwestycja zmniejszy ilość parkingów w centrum miasta. Będą też inne zmiany. Postój taksówek ze wschodniej pierzei Rynku zostanie przeniesiony w inne miejsce, docelowo na pl. Pułaskiego.

Samorząd, który rusza z inwestycją już za kilka miesięcy, dysponuje praktycznie wszystkimi koniecznymi pozwoleniami na zrealizowanie prac zaplanowanych w ramach rewitalizacji.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra