- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Brzesku dyskutowano na temat korekty „uchwały antysmogowej” dla Małopolski ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Samorządowcy z powiatu brzeskiego wzięli udział w konferencji zorganizowanej w sali narad tamtejszego starostwa. Dyskutowano na temat „uchwały antysmogowej” dla Województwa Małopolskiego i ewentualnej korekty tego dokumentu.

– Zorganizowanie tego spotkania to pokłosie pytań dotyczących „uchwały antysmogowej” Małopolski, jakie kierowali do mnie mieszkańcy, ale też samorządowcy – mówiła podczas spotkania poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Józef Gawron wicemarszałek Małopolski tłumaczył z kolei skąd pomysł „korekty” uchwały.

-Sytuacja polityczna i gospodarcza spowodowała, że z prośbą o wydłużenie terminu dotyczącego likwidacji pozaklasowych kotłów w gospodarstwach domowych ustalonego na koniec tego roku, apelowali do nas samorządowcy podnosząc, że termin ten jest nierealny – mówił wicemarszałek.

W sprawie zorganizowano konsultacje społeczne, które dziś się kończą. Urzędnicy wystąpili też samorządów z prośbą o wydanie opinii w tej sprawie. Gminy mają termin do końca sierpnia.

W dyskusję włączyli się uczestniczący w spotkaniu samorządowcy. Kazimierz Brzyk, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego pytał ile jest w Małopolsce pozaklasowych kotłów, natomiast Ryszard Ożóg radny powiatu brzeskiego zwrócił uwagę, że zmiana przyjętych terminów spowoduje, że mieszkańcy, którzy postawili na ekologię poczują się oszukani, a ci którzy truli środowisko, będą to mogli robić nadal za przyzwoleniem.

– My absolutnie nie rezygnujemy z tego, by oddychać czystym powietrzem w Małopolsce. Znajdujemy się teraz jednak w wyjątkowej sytuacji. Biorąc pod uwagę głosy Małopolan zaproponowaliśmy tylko, by wydłużyć termin likwidacji kotłów pozaklasowych. Ostateczna decyzję z tej sprawie podejmą radni sejmiku – podkreślał wicemarszałek Gawron.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    24 sierpnia 2022 godzina 18:11

    Jak ktoś taki zostaje wicewojewodą?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra