- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Bochni pięknie „Grają dla Bartusia” WIDEO, ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Moc atrakcji czeka dziś w hali ZS nr 1 w Bochni, gdzie odbywa się charytatywna impreza „Gramy dla Bartusia”. Wydarzenie, które potrwa do popołudnia zainaugurowały mecze grupy A turnieju halowej piłki nożnej o puchar starosty Adama Korty. Za nami też już pierwsze licytacje i koncert Strażackiej Orkiestry Dętej ze Starego Wiśnicza.

Pierwsze trzy wylicytowane przedmioty zasiliły skarbonkę blisko czterema tys. złotych. Tuż po godzinie 12 pod młotek poszła piłka z podpisami zawodników Wisły Kraków. Za 2 tys. zł trafiła ona do przedstawicieli firmy Stalprodukt S.A.. Także ta firma zdobyła kolację ze starostą Adamem Kortą za 700 zł, koszulkę z podpisami zawodników BSF Bochnia wywalczyła z kolei OSP w Tworkowej, przekazując na cel charytatywny 900 zł.

Bartuś to niespełna 6 letni chłopiec u którego 3 lata temu zdiagnozowano autyzm, opóźnienie rozwoju, zaburzenia napięcia mięśniowego, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Bartuś cierpi również na epilepsję, niedokrwistość oraz liczne alergie pokarmowe i wziewne. Wykryto u niego bardzo rzadką wadę genetyczną: Delecja cheterozygotyczna 5q15. Niestety koszty leczenia, badań i rehabilitacji leczenia są ogromne i nie wszystkie pokrywa NFZ.

Organizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Bochni. Cały dochód z wydarzenia – zostanie przeznaczony na leczenie Bartusia.

CO JESZCZE?

Od godziny 13 w ZS nr 1 trwają rozgrywki drużyn z grupy B. Faza pucharowa rusza o godz 16. Wielki finał zaplanowano na godz 17.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra