- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uwaga na fałszywych policjantów, chcą wyłudzić pieniądze!

- REKLAMA -

Już czterech mieszkańców Bochni powiadomiło dziś policję o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na policjanta. Mężczyzna, który dzwonił do nich dziś przed południem informował, że ich oszczędności są zagrożone, sugerował, też iż jako policjant radzi, by pieniądze przelać, na bezpieczne konto, którego numer poda.

– Na szczęście żadna z osób nie dała się nabrać. Wszystkie natychmiast się rozłączyły i zaraz powiadomiły KPP w Bochni – mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni,

KU PRZESTRODZE POLICJA PRZYPOMINA !

 W związku z próbami dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp. bocheńska Policja po raz kolejny apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności  przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.  Tyczy się to  przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków, a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób.

W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. Ponadto należy wyczulić wymienione osoby, aby nie dały się namówić na zakładanie kont, branie kredytów, pożyczek bowiem w ten sposób mogą one stracić oszczędności bądź też zaciągnąć zobowiązania, które później będzie trzeba spłacać przez lata.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra