Wielkanocny weekend w powiecie bocheńskim minął spokojnie. Na drogach ruch był umiarkowany co przełożyło się na niewielką ilość zdarzeń drogowych. Od soboty do poniedziałku włącznie policjanci nie odnotowali żadnego przypadku naruszenia kwarantanny domowej, a za zlekceważenie ograniczeń w przemieszczaniu się ukarali jedynie 3 osoby.
-Niewielka ilość interwencji i zdarzeń drogowych pozwala uznać okres świąteczny za spokojny. Mieszkańcy powiatu bocheńskiego wykazali się dużą odpowiedzialnością i w zdecydowanej większości pozostali w domach stosując się do obowiązujących zakazów i obostrzeń w związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa – podkreśla Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.
W trakcie kontroli osób przebywających na kwarantannie policjanci nie odnotowali żadnego przypadku naruszenia zasad jej odbywania, a w stosunku do 3 osób rażąco naruszających ograniczenia w przemieszczaniu się zastosowali postępowanie mandatowe i jeden wniosek o ukaranie do sądu.
Na drogach powiatu bocheńskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych.
11 kwietnia, przy Placu Gazaris doszło do niegroźnej stłuczki pomiędzy samochodem osobowym, a motorowerem. Kierujący samochodem BMW wykonując manewr cofania nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparowany skuter.
Do dużo poważniejszego zdarzenia doszło 13 kwietnia po godzinie 21 w Woli Wieruszyckiej. Tam 39-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, mając we krwi 2,18 promila alkoholu na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
Pojazdem tym podróżowało jeszcze dwoje pasażerów, jak się okazało będących również pod wpływem alkoholu. Jeden z pasażerów ze złamaną miednicą zastał przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na hospitalizacji.
Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez większego uszczerbku na zdrowiu, natomiast fakt iż spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości i kierował samochodem bez uprawnień w najbliższej przyszłości przysporzy mu wiele problemów prawnych i finansowych.
Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi m.in. kara pozbawiania wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.