- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Szukają chętnych do pracy, osób które będą gotowe pomóc w walce z koronawirusem

- REKLAMA -

Sytuacja na terenie powiatu bocheńskiego dotycząca rozprzestrzeniania się wirusa SARS –COVID19 jest dynamiczna i tak naprawdę nikt nie umie przewidzieć jak długo jeszcze potrwa.

– Dlatego zabezpieczając się przed brakiem zapewnienia opieki medycznej, przygotowaliśmy specjalną platformę, na której mogą zarejestrować się osoby, które chciałyby pracować w placówkach medycznych czy placówkach opieki społecznej takich jak Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej czy Zakład Opiekuńczo Leczniczy – informują przedstawiciele bocheńskiego starostwa.

Sytuacja związana z zarażeniem się w kwietniu części personelu w Domu Pomocy Społecznej w Bochni, pokazała z jak trudną sytuacją musieliśmy się zmierzyć – czytamy dalej.

Zapewnienie ciągłości opieki nad podopiecznymi w pewnym momencie stało pod znakiem zapytania. Jednak po apelu skierowanym do społeczeństwa, zgłosili się wolontariusze, którzy takiej opieki nie bali się podjąć.

Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji dlatego szukamy pracowników, którzy w kryzysowej sytuacji nawiążą z nami współpracę – apelują przedstawiciele bocheńskiego starostwa.

– Kogo szukamy ? Przede wszystkim szukamy osób chętnych do pracy, medyków, ratowników medycznych, studentów, ale też ludzi, którzy nie posiadają przeszkolenia medycznego. Przede wszystkim szukamy osób, które będą w stanie odnaleźć się w trudnej sytuacji za odpowiednie wynagrodzenie i po uprzednim przeszkoleniu – wyjaśnia starosta Adam Korta.

Przygotowano specjalny formularz, dzięki któremu powstanie baza osób.

KLIKNIJ I ZOBACZ JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ ?

W przypadku dodatkowych pytań można kontaktować się pod numerem telefonu 883 687 558.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra