Wydarzenia

Szpital w Brzesku zamyka kolejny oddział z powodu koronawirusa. Tym razem to rehabilitacja

Na stronie internetowej brzeskiego szpitala pojawił się komunikat o zamknięciu kolejnego oddziału z powodu nowych zakażeń koronawirusem wśród personelu placówki. Dzisiaj wyłączona została rehabilitacja ogólna z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

„Informuję , że w związku z dalszymi stwierdzonymi zakażeniami wirusem SARS-COV-2 wśród personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku w ustaleniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z dniem 30.03.2020r zawieszona zostaje działalność Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Część personelu oraz pacjenci oddziału decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego zostają objęci kwarantanną. Pacjenci pozostający w oddziale będą mieli realizowany ustalony plan leczenia.

Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do oddziału. Przywrócenie działalności w/w jednostki w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni.”

Problemy w brzeskim szpitalu rozpoczęły się w piątek, gdy do lecznicy dotarły dodatnie wyniki badania na koronawirusa jednego z pacjentów chirurgii. Wtedy też zapadła decyzja o zamknięciu tego oddziału. Kolejne oddziały: anestezjologia i intensywna terapia oraz blok operacyjny zostały zamknięte w niedzielę.

Dziś wyłączono rehabilitację. Część personelu i pacjentów jest poddana kwarantannie.

Sanepid ustala ścieżkę zakażenia personelu szpitala. Rozważne są dwa warianty. Jeden z nich związany jest z odwiedzinami bliskiej osoby u pacjenta z chirurgii, mimo obowiązującego w szpitalu zakazu odwiedzin.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra