- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Sześć gmin z Bocheńszczyzny i pięć z powiatu brzeskiego otrzyma dofinansowanie na kompostowniki

Oni wiedzą jak być eco! Jedenaście gmin z regionu bocheńsko-brzeskiego otrzyma dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na zakup kompostowników. Za darmo dostaną je mieszkańcy domów jednorodzinnych. Dziś Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przyznaniu dotacji dla gmin.

W ramach programu mieszkańcy gmin, które przystąpiły do konkursu dostaną kompostownik za darmo.

Niektóre gminy też się dokładają ze swoim budżetem do naszej dotacji. Cieszy się to zainteresowaniem, ponieważ wnioski o otrzymanie dofinansowania na zakup kompostowników w celu przekazania ich mieszkańcom złożyło 128 gmin, głównie wiejskich. Rozstrzygnęliśmy to na zarządzie, więc pozostaje kwestia podpisania umów z gminami, przelania środków, a później zostanie zakupienie tych kompostowników. Najlepiej, żeby to było w miarę szybko, bo zbliża się wiosna. Zacznie się sprzątanie ogródków, będą odpady – mówił w radiu RDN Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Wsparcie otrzymają gminy: Lipnica Murowana, Bochnia, Łapanów, Drwinia, Żegocina i miasto Bochnia z powiatu bocheńskiego oraz gminy: Iwkowa, Gnojnik, Szczurowa, Czchów i Borzęcin z powiatu brzeskiego.

Warto dodać, że pierwotnie na zakup kompostowników Urząd Marszałkowski przeznaczył 2 mln zł, wsparcie zostało zwiększone, że względu na duże zainteresowanie do 4 mln zł. Podpisanie umów z samorządami zaplanowano w przyszłym tygodniu, po poniedziałkowej sesji Sejmiku Małopolskiego.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  20 lutego 2024 godzina 13:42

  powodzi się w naszej socjalistycznej Ojczyźnie , skrzynki na gój będą rozdawać za darmo. Ciekawe tylko skąd się te 2 mln wzięło ??

 2. Avatar

  Spolecznik

  20 lutego 2024 godzina 17:02

  No znowu będą uściski, fotki ciekawe czy będzie kropidlo?A może kartonowe czeki?

 3. Avatar

  ogrodnik

  20 lutego 2024 godzina 20:47

  Doskonała pożywka dla mysz, szczurów i temu podobnych gadów ! Kompostowniki winny być szczelne bez możliwości ingerencji z zewnątrz a nie takie jak na zdjęciu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra