- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Siedem nowych wozów strażackich trafi do OSP z powiatów bocheńskiego i brzeskiego ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

To ważne, żeby druhowie mieli odpowiedni sprzęt, który pomoże im szybko dotrzeć na miejsce wypadku, czy pożaru – mówiła poseł Józefa Szczurek-Żelazko podczas konferencji zorganizowanej przed budynkiem OSP w Uściu Solnym. Podczas spotkania poseł poinformowała o wsparciu małopolskich druhów poprzez zakup 675 nowych wozów strażackich. Siedem z nich trafi do jednostek OSP w powiatach bocheńskim i brzeskim.

– Te pojazdy pozwolą na jeszcze efektywniejsze ratowanie ludzkiego życia oraz mienia. Od 2016 roku roku nasz rząd stale podnosi wydatki na rozwój remiz strażackich. Dzięki temu mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie – podkreślała podczas spotkania poseł Józefa Szczurek-Żelazko

   Z naszego regionu wozy otrzymają:

Powiat Brzeski:

 • Gmina Szczurowa(jednostka: Uście Solne, rodzaj pojazdu: lekki)
 • Gmina Dębno (jednostka: Jaworsko, rodzaj pojazdu: średni)
 • Gmina Borzęcin (jednostka: Łęki, rodzaj pojazdu: lekki)

Powiat Bocheński:

 • Gmina Drwinia (jednostka: Wola Drwińska, rodzaj pojazdu: średni)
 • Gmina Łapanów (jednostka: Tarnawa, rodzaj pojazdu: średni)
 • Gmina Lipnica Murowana( jednostka: Lipnica Murowana, rodzaj pojazdu: średni)
 • Gmina Trzciana (jednostka: Kamionna, rodzaj pojazdu: lekki)

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy oraz strażacy.

– Mówiąc o systemie ratowniczo-gaśniczym, ratowniczym, systemie ludności należy wspomnieć, zaznaczyć, że zarówno PSP jak i OSP to jeden organizm. Wzmocnienie OSP , jest również wzmocnieniem PSP – podkreślał podczas spotkania bryg. Jacek Ryncarz komendant KP PSP w Bochni.

– Te samochody mają bardzo duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa – zapewniał – bryg. mgr inż Janusz Potera Komendant KP PSP w Brzesku.

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla strażaków.

– Wyposażenie OSP w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do remiz strażackich w całej Polsce trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Od 2022 r. obowiązuje, pierwsza w historii Polski, ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dzięki niej prawie 100 tys. druhów – emerytów otrzymało świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP – przekonywała Józefa Szczurek-Żelazko

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Qba

  01 marca 2023 godzina 10:15

  pajace z ułańską fantazją

  • Avatar

   Krystyna

   06 marca 2023 godzina 16:48

   Miarkuj się co piszesz. Swoim wpisem oceniasz siebie a nie strażaków, którzy swoją pracą chronią nas w chwilach zagrożenia życia, mienia, zdrowia. A może napisał byś coś o swoich sukcesach zawodowych, społecznych, kwalifikacjach, co dobrego zrobiłeś dla swojego środowiska, sąsiadów itd. Jeżeli potrafisz myśleć, to zastanów się kto przyjdzie ci z pomocą na drodze, gdy wpadniesz do rowu, w czasie powodzi, gdy woda podejdzie pod próg domu, w czas wichury gdy wiatr zerwie ci dach z budynku gdzie mieszkasz z rodziną.

 2. Avatar

  Fanfan

  01 marca 2023 godzina 14:24

  Brawo dla P.Józefy za zaangażowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra