- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Robert Hołda: w piątek nie otworzymy pływalni, projekt rozporządzenia jest nieprecyzyjny

- REKLAMA -

Kryta Pływalnia w Bochni w piątek nie zostanie otwarta. – Na obecną chwilę, nie ma rozporządzenia w sprawie ponownego otwarcia pływalni, a projekt, który powstał jest bardzo nieprecyzyjnym dokumentem – podkreśla Robert Hołda, dyrektor Krytej Pływalni w Bochni, ale też prezes Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie.

Kilkanaście dni temu podczas konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali o możliwości otwarcia basenów. Obiekty miały działać od 12 lutego, a więc od najbliższego piątku. Tymczasem nadal nie ma rozporządzenia w tej sprawie.

Szefowie pływalni w Polsce podkreślają, że do przygotowanego projektu rozporządzenia mają sporo zastrzeżeń. W poniedziałek interweniowali w Ministerstwie Zdrowia. Liczą, że rząd doprecyzuje pewne kwestie.

-Nie wiemy, czy obiekt otwieramy dla zorganizowanych grup sportowych, współzawodnictwa, wydarzeń sportowych czy dla klientów indywidualnych, a jeśli tak to dla ilu. Ile prawników tyle interpretacji tego, co napisane w projekcie. Tak przecież nie może być – podkreśla Robert Hołda i przyznaje, że sam w tej sprawie interweniował w biurze poselskim Stanisława Bukowca.

Aby basen w Bochni został otwarty konieczne jest podgrzanie wody (obecnie ma 19 stopni C) do ok. 30 stopni C, ale też zagrzanie olbrzymiego obiektu. To przy dodatniej temperaturze na zewnątrz trwa od 4 do 5 dni.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Hipokryzja

  09 lutego 2021 godzina 21:58

  Zakaz basenów źle, teraz można to niby nie wiemy czy można. A może poprostu fajnie kasę brać i nic nie robić, bo dyrektorowi co miesiąc ta sama kasa wpływa a reszta pracowników niech spływa. Wejdź może w politykę bo tam się tylko nadajesz

 2. Wodnik szuwarek

  10 lutego 2021 godzina 08:48

  Nie otwierać,po co koszty generować dla słabej frekwencji a dyrektorkowi pensyjke obciąć przez pół bo przecież nie zarządza niczym i nikim i po kłopocie.

  • Anonim

   10 lutego 2021 godzina 18:48

   To bzdura co piszecie na konferencji Słowa a przepisów brak popieram dyrektora

 3. Anonim

  10 lutego 2021 godzina 18:43

  To wina naszych rządzących na konferencji słowa a rozporządzenia brak solidaryzuję się z Panem Hołda ma 100% racji

 4. Dp

  10 lutego 2021 godzina 18:44

  To wina naszych rządzących na konferencji słowa a rozporządzenia brak solidaryzuję się z Panem Hołda ma 100% racji

 5. Anonim

  10 lutego 2021 godzina 18:48

  To bzdura co piszecie na konferencji Słowa a przepisów brak popieram dyrektora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra