Wydarzenia

Region. O przebudowie mostu w Ostrowie rozmawiano w Kancelarii Premiera RP

Fot. Paweł Michalczyk/GK

O możliwości finansowania przebudowy mostu na Dunajcu w Ostrowie w powiecie tarnowskim rozmawiano w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy poseł Józefy Szczurek-Żelazko wziął udział minister Krzysztof Kubów, a także Roman Łucarz starosta powiatu tarnowskiego i wicestarosta Jacek Hudyma.

– Pomagam samorządowcom z powiatu tarnowskiego. Razem zabiegamy o wsparcie tej inwestycji. Chodzi o finansowanie remontu z budżetu państwa. Podczas tego spotkania w Kancelarii Premiera Rady Ministrów tłumaczyliśmy, jak ważny dla mieszkańców jest ten most i jak pilna to inwestycja – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, poseł i wiceminister zdrowia.

Fot. FB J.Szczurek-Żelazko

Most nad Dunajcem, łączący Wierzchosławice z Tarnowem, został zamknięty pod koniec listopada ub. roku. na takie rozwiązanie zdecydowano się ze względu na fatalny stan techniczny przeprawy. Jej dalsze użytkowanie mogło doprowadzić do katastrofy.

Na zamknięcie mostu zdecydowano się po wykonaniu kolejnej ekspertyzy oraz oceny stanu technicznego konstrukcji. Oba dokumenty potwierdziły, że występujące w konstrukcji stalowej mostu pęknięcia systematycznie się powiększają.

Most pochodzi z 1971 roku, od tamtej pory nie był przebudowywany. W ciągu dobry pokonywało go ponad 11,5 tysiąca pojazdów – w tym prawie 20 proc. to ciężarówki i autobusy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra