- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Raz jeszcze dendrolodzy przyglądną się drzewom do wycinki. Będzie spacer po Plantach Salinarnych w Bochni ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Z inicjatywy autorów petycji w sprawie obrony Plant Salinarnych w Bochni w czwartkowe popołudnie odbyło się spotkanie w Domu Bochniaków. Oprócz organizatorów wydarzenia wzięli w nim udział przedstawiciele bocheńskiego magistratu. Był też dr Wojciech Bobek z Katedry Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej.

Ponad dwugodzinne spotkanie zakończyło się wnioskiem, aby zorganizować spacer po Plantach Salinarnych w Bochni. W spotkaniu mają wziąć udział dr Wojciech Bobek z Katedry Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskie a także zainteresowani mieszkańcy Bochni.

– Zależy nam na tym, aby jeszcze raz wspólnie przyglądnąć się drzewom zakwalifikowanym do wycinki. Być może niektóre z nich uda się uratować. Może konieczne będą dodatkowe badania, ale na pewno warto je przeprowadzić, by ocalić drzewa, które nie muszą być wycięte – podkreśla Zofia Sitko, prezes Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Burmistrz Stefan Kolawiński podkreśla, iż ma nadzieję, że spacer zakończy dyskusję na temat drzew na plantach i rozwieje wszystkie wątpliwości.

– Mamy dofinansowanie, z którego możemy skorzystać, by odnowić Planty Salinarne. Szkoda byłoby tego stracić i zaprzepaścić szansę na rewitalizację plant – dodaje burmistrz Kolawiński.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Crazy już na wylocie

    10 lutego 2023 godzina 20:59

    I dobrze,coś się dzieje w temacie i jak ma być spieprzone i wykonane po myśli urzedasów i gburmiszczow byle jak i beznadziejnie jak na rynku to lepiej zrezygnować z tych dotacji i na siłę roboic bubla betonozę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra