Wydarzenia

Proszówki. Ukradł quada i wywiózł go pod Łódź, teraz odpowie przed sądem

Bocheńscy policjanci odzyskali quada, którego skradziono pod koniec kwietnia na terenie Proszówek. Pojazd wart  35 tys. zł kryminalni odnaleźli na terenie województwa łódzkiego, a kilka dni później przy współpracy z łódzkimi policjantami doprowadzili sprawcę tego przestępstwa przed oblicze bocheńskiej prokuratury.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili miejsce, w którym ukrywany był quad Bombardier XT, skradziony 28 kwietnia mieszkańcowi Proszówek.

Pojazd, o wartości  35 tys. złotych,  znajdował się na terenie województwa łódzkiego, w blaszanym garażu. Policjanci prowadząc szczegółowe oględziny pojazdu ustalili, że złodziej rozpoczął już działania w celu zmiany cech identyfikacyjnych bombardiera, a także częściowo przemalował karoserię czterokołowca.  

Przestępcy nie było pod tym adresem więc bocheńscy kryminalni przekazali jego dane kryminalnym z KWP w Łodzi, którzy kilka dni później zatrzymali  sprawcę na terenie województwa łódzkiego.

Bocheńscy  policjanci przejęli podejrzanego i doprowadzili przed oblicze prokuratury. 39-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tymczasem zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Skradziony pojazd został przekazany właścicielowi.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra