- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny: Z bocheńskim SOR mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni

- REKLAMA -

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Robertem Ładnym konsultantem krajowym w dziedzinie medycyny ratunkowej

Co jest najważniejsze w ratownictwie medycznym?
Przede wszystkim system, który jest w stałej gotowości, nie może być używany do innych celów jak transporty międzyszpitalne. Ważne by był na miejscu w razie potrzeby. Ostatnio doposażyliśmy ZRM w nowe karetki. W efekcie do szpitali w Polsce trafiło 400 nowych ambulansów. To zdecydowanie poprawiło sytuację.


A personel?
Ponieważ brakuje lekarzy, ratowników medycznych reagujemy na tę sytuację. Wychodzimy naprzeciw, zwiększając liczbę miejsc na uczelniach wyższych kształcących lekarzy i ratowników. Pochylamy się tez nad ich postulatami socjalno-bytowymi, tak aby tego odpływu kadry nie było.


A pierwsza pomoc udzielana na miejscu też jest ważna?
Niezwykle ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez społeczeństwo, osoby, które są świadkami wypadku, czy zdarzenia. I nie chodzi tu o wybranie nr 112, ale faktyczne udzielenie pierwszej pomocy.

W bocheńskim szpitalu oddano właśnie nowoczesny SOR, czy mieszkańcy Bochni i powiatu mogą czuć się bezpiecznie?
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Bochni oceniam bardzo wysoko. Oddział przeszedł reorganizację, został unowocześniony i doposażony. Jest tak, jak być powinno. Nie bez znaczenia jest też lekarz kierujący tutejszym SOR  – Jarosław Gucwa. Jest to wyjątkowo kompetentny szef oddziału ratunkowego. Połączenie jego osoby z taką organizacją pracy, jaka tu mamy powoduje, że mieszkańcy Bochni mogą się czuć bezpieczni.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Eugeniusz Konieczny

    30 grudnia godzina 17:21

    Piękna opinia Pana Profesoa. Tylko pogratulować Kierownictwu bochenskiego Szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra