PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BRZESKI. Jest pomoc materialna, medyczna, szkolna. Dla tych Ukraińców którzy zostaną na dłużej, będą też mieszkania WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Nawet 2,5 tys. uchodźców z Ukrainy może przebywać obecnie na terenie powiatu brzeskiego – poinformował Robert Gładysz koordynator powiatowy ds uchodźców podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W spotkaniu zorganizowanym dziś przez starostę Andrzeja Potępę wzięły udział także: Ewa Chmielarz-Żwawa z-ca dyr. ds. Administracji Medycznej i Pielęgniarstwa w SP ZOZ w Brzesku oraz Janina Motak szefowa wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Brzesku.

Dziś w całej Polsce ruszyła rejestracja obywateli Ukrainy w bazie PESEL. To zdecydowanie ułatwi załatwianie wielu spraw. Choć już w tej chwili Ukraińcy mogą korzystać choćby z bezpłatnej pomocy medycznej.

– Do tej pory taka pomoc została udzielona 56 osobom i czwórce dzieci – mówiła podczas spotkania Ewa Chmielarz-Żwawa ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.- Były to różnego rodzaju świadczenia począwszy od pomocy w SOR poprzez stomatologa, urologa czy ginekologa – wyliczała

Od samego początku na terenie powiatu brzeskiego opieką zostały objęte też dzieci. Dla uczniów szkół średnich powstał oddział przygotowawczy.

-Z zajęć prowadzonych przez nauczyciela władającego językiem ukraińskim i rosyjskim korzysta już 18 uczniów na 25 przygotowanych miejsc, jeśli będzie taka potrzeba utworzymy kolejne oddziały – przekonywała Janina Motak, szefowa wydziału edukacji brzeskiego starostwa.

Obywatele Ukrainy mają również szansę na pracę. Starosta przekonywał, że odbiera zapewnienia od właścicieli firm, zainteresowanych zatrudnieniem w swoich zakładach uchodźców.

Dla tych którzy zdecydują się zostać na dłużej powiat szykuje też mieszkania.

– Ich przygotowanie i udostępnienie to kwestia kilku miesięcy – zapewniał Andrzej Potępa.

Mieszkania zostaną przygotowane w obiektach należących do powiatu brzeskiego znajdujących się np. na terenie Łysej Góry czy Złotej. Jeśli wojewoda wyrazi zgodę, to do dyspozycji uchodźców zostaną oddane też domy, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady, pozyskiwane przy realizacji tej inwestycji.

Koszty pomocy udzielonej uchodźcom w powiecie brzeskim do tej pory nie przekroczyły wysokości rezerwy celowej wynoszącej 160 tys. zł.

2 komentarze

2 Comments

  1. Avatar

    Anonim

    19 maja 2022 godzina 15:17

    Wspaniale,wspaniale,

  2. Avatar

    Anonim

    19 maja 2022 godzina 15:19

    Wspaniale,wspaniale,co za dobrotliwa Polska,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra