Wydarzenia

Powiat brzeski. AKTUALNIE: 14 osób zakażonych koronawirusem, 1382 osoby w kwarantannie domowej

Z informacji przekazanej przez Powiatowa Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku wynika, że 14 osób ma potwierdzony wynik COVID-19, czworo z tych osób wymaga hospitalizacji. Kwarantanną objętych jest 1382 mieszkańców.

Skąd pochodzą te osoby?

  • gmina brzesko- 8
  • gmina Szczurowa- 1
  • gmina Dębno- 1
  • gmina Borzęcin- 2
  • gmina Gnojnik- 1
  • gmina Iwkowa- 1

Od tygodnia problemy z koronawirusem ma Szpital Powiatowy w Brzesku. W miniony piątek, po tym jak do szpitala dotarły pozytywne wyniki badania na obecność COVID -19 u jednego z pacjentów chirurgii, zdecydowano o wyłączeniu tego oddziału. W niedzielę dyrekcja placówki podjęła decyzję o zamknięciu oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz bloku operacyjnego. W poniedziałek zamknięto brzeską „porodówkę”. Zawieszono także działalność Ośrodka Zdrowia w Jadownikach.

– W tej chwili mamy pozytywne wyniki u 12 pracowników szpitala i trzech pacjentów, w kwarantannie nadal jest 125 osób z personelu SP ZOZ w Brzesku. Nadal jednak czekamy na pozostałe wyniki, które docierają do nas sukcesywnie – mówi Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Rzeczniczka szpitala podkreśla, że SP ZOZ w Brzesku funkcjonuje w zakresie, w jakim umożliwiają to aktualne zalecenia oraz wprowadzone przez władze przepisy dotyczące funkcjonowania szpitali w Polsce.

-Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz Pracowników, a także zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 czasowo zostały wstrzymane wszystkie przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych – przyjmowani są jedynie pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, wymagający natychmiastowej hospitalizacji – zapewnia Monika Mikołajek-Burek.

Nadal funkcjonują i działają: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Dziecięcy, Oddział Chorób Płuc, Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym i Pododdziałem Geriatrii, Oddział Urologiczny i Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Zgodnie z komunikatami zamieszczonymi na stronie internetowej, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem  SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego czasowo zawieszone są wszystkie przyjęcia pacjentów do Oddziału Chirurgii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej oraz zawieszono funkcjonowanie Bloku Operacyjnego.

Oznacza to, że pacjenci zgłaszający się do SOR i wymagający przeprowadzenia zabiegu operacyjnego nie mogą zostać przyjęci do szpitala i są kierowani do pobliskich placówek. Z tego też powodu, dbając o bezpieczeństwo pacjentek, działalność Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym zawieszono z chwilą wypisu ostatniej przebywającej w oddziale pacjentki. Zawieszenie działania Oddziału Ginekologiczno-Położniczego nie było związane z wykryciem w nim zakażenia koronawirusem, a spowodowane brakiem możliwości przeprowadzenia zabiegów operacyjnych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra