Wydarzenia

Powiat brzeski. AKTUALNIE – 13 osób zakażonych, 1058 w kwarantannie domowej

13 osób z powiatu brzeskiego ma potwierdzonego koronawirusa. Stan pięciu z nich wymaga hospitalizacji, pozostali są w izolacji domowej – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. Kwarantanną objęte jest 1058 osób.

Część zakażonych to personel Szpitala Powiatowego w Brzesku. Najprawdopodobniej zarazili się od pacjenta, który przebywał na chirurgii. W piątek do szpitala dotarł pozytywny wynik badania tego mężczyzny. Wtedy też zapadła decyzja o zamknięciu tego oddziału, decyzją Sanepidu objęto kwarantanną personel i pacjentów. Kilku chorych, którzy wymagali hospitalizacji, pozostało w szpitalu.

W niedzielę pojawiły się kolejne potwierdzone wyniki zakażenia wśród personelu szpitala. To pociągnęło za sobą konieczność wyłączenia kolejnych oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii oraz bloku operacyjnego. Rozszerzono też kwarantannę o kolejne osoby z personelu.

W niedzielę zdecydowano także o ograniczeniu działalności ośrodka zdrowia w Jadownikach. Personel placówki został objęty kwarantanną.

W poniedziałek dyrektor szpitala zdecydował o wyłączeniu rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

4 komentarze

4 Comments

 1. Ktos

  31 marca godzina 10:09

  A te osoby z powiatu brzeskiego to z jakiej miejscowosci???

 2. zara

  31 marca godzina 11:53

  wiem że to trudne.Ale może by tak cały szpital ?Przecież ludzie z V pietra jeździli z tymi z 2, 3 4 .Na SOR.Nie czarujmy się , to pójdzie w świat.Więc na co czekamy?To szpital i trzeba go jak najszybciej uruchomić.A nie kapać po trochu i zarażać.Pracownicy mają rodziny i tak dalej….

 3. Granulat

  31 marca godzina 13:44

  Mapa zakażeń w woj. małopolskim:
  https://sites.google.com/view/koronawirus-w-malopolsce

 4. Realista

  01 kwietnia godzina 09:27

  To fikcja statystyki są co najmniej dziesięciokrotnie zaniżone bo nie ma testów. Poza tym na wyniki trzeba czekać kilka dni a lekarz akt zgonu musi wypisać już i co napiszę ? Standardowo niewydolność krążeniowo-oddechowa a nie koronawirus , nie może inaczej nie mając wyników testu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra