Wydarzenia

Powiat brzeski. 1175 osób w kwarantannie domowej, 7 mieszkańców z potwierdzonym koronawirusem

Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19 w powiecie brzeskim. To już siedem osób, dwoje z nich wymaga hospitalizacji – poinformowali dziś rano przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku. W Szpitalu Powiatowym w Brzesku zamknięte są oddziały: chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny.

Potwierdzone przypadki zakażenia potwierdzono u personelu szpitala: lekarzy i pielęgniarek. Pracownicy szpitala są objęci kwarantanną.

Sanepid ustala ścieżkę zakażenia. Pod uwagę brane są dwie możliwości. Jedna z nich związana jest z pacjentem z chirurgii. Mężczyznę odwiedził syn, który wrócił z zagranicy. Do szpitala wszedł, mimo obowiązującego w lecznicy zakazu odwiedzin.

Pacjent z chirurgii był pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w szpitalu. Wynik jego badania dotarł do szpitala w piątek.

Drugi wariant jest związany z pobytem za granicą jednej osoby z personelu szpitala.

Sytuacja w powiecie brzeskim jest bardzo dynamiczna. W niedziele dyrekcja szpitala zdecydowała także o ograniczeniu działalności ośrodka zdrowia w Jadownikach, w związku z objęciem kwarantanną personelu tej placówki. Od dziś (poniedziałek) w ośrodku będą udzielane tylko teleporady pod nr tel. 14 66 30 533.

Pacjenci wymagający badania lekarskiego będą przyjmowani w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Brzesko (POZ Brzesko).

3 komentarze

3 Comments

 1. kuku

  30 marca godzina 09:10

  Brawo pan dyrektor, mam nadzieje, ze juz spakowany, bo inaczej to go szc… spakuje w trybie ekspresowym.

 2. ALA

  30 marca godzina 09:51

  czy ta osoba z personelu nie powinna przypadkiem powiadomić otym fakcie swojego dyrektora i przedsiewziac wszelkie kroki aby POTENCJANIE nie zarazac innych

 3. joka

  30 marca godzina 12:46

  nie jestem w stanie pojąc głupoty,wszystko jedno czyja to wina.Wiadomo że nas to raczej nie ominie.Ale zakazanie ludzi w szpitalu , bagatelizowanie akurat tam – prokuratura.Przecież tam leżą potencjalne ofiary covidu.przy tak skrajnej głupocie może nas uratować tylko cud Boski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra