- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiat bocheński. Za 5 mln złotych przebudują drogi na południu powiatu

- REKLAMA -

W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Łąkcie Górnej i Kierlikówce oraz na rozbudowę skrzyżowania w Tarnawie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 5 milionów złotych.

Inwestycja składa się z trzech odcinków. Pierwszy zlokalizowany jest na terenie gminy Żegocina i obejmuje przebudowę i rozbudowę przepustu w Łąkcie Górnej wraz z rozbudową i przebudową drogi, budową chodnika, kanalizacji deszczowej, umocnieniem skarp a także wykonaniem konstrukcji oporowej w celu zabezpieczenia drogi powiatowej.

Kolejny odcinek zlokalizowany na terenie gmina Trzciana, obejmuje rozbudowę drogi powiatowej w Kierlikówce wraz z przebudową infrastruktury technicznej czyli sieci gazowej, budową sieci drenażowej, kanalizacji deszczowej oraz przebudową skrzyżowania. W skrócie mówiąc droga przy szkole w Kierlikówce zostanie wyprostowana. Powstaną również nowe zatoki autobusowe, perony przystankowe czy przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym.

Ostatni, trzeci odcinek znajduje się na terenie gminy Łapanów i obejmuje przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w Tarnawie na skrzyżowanie typu rondo wraz z budową chodnika.

– Bardzo się cieszę, że uda się zrealizować tę inwestycję. Drogi na terenie gminy Trzciana były w nie najlepszym stanie, w niektórych miejscach jezdnia została częściowo zawężona ze względu na obrywanie się poboczy, dlatego wymagały przebudowy. To trudny górzysty teren, na którym często występują osuwiska. Natomiast w Tarnawie powstanie rondo, które z pewnością usprawni i upłynni ruch oraz poprawi bezpieczeństwo – wyjaśnia Adam Korta starosta.

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych  w wysokości ok 2,5 miliona złotych.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Powiatowy

    06 czerwca godzina 16:20

    2,5 miliona z funduszu rządowego,a
    ile dokładają do tego gminy Powiatowi Bochenskiemu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra