- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiat bocheński. Strażacy ochotnicy pomogą seniorom zrobić zakupy

- REKLAMA -

Z takim pomysłem wyszedł poseł Stanisław Bukowiec. Parlamentarzysta działa razem z Zarządem OSP powiatu bocheńskiego. Chodzi o to, by pomóc osobom starszym w załatwieniu niezbędnych sprawunków, tak, aby sami nie musieli wychodzić z domu.

O podobnej inicjatywie portal bochniazbliska.pl pisał wczoraj. Z tego typu akcją ruszyła OSP w Porębie Spytkowskiej, którą kieruje Krzysztof Rachwał.

Dziś akcję, która ma objąć cały powiat bocheński chce zorganizować poseł Stanisław Bukowiec. Wyznaczane są już osoby, które w poszczególnych miejscowościach będą koordynowały to wydarzenie. Do poniedziałku ma być gotowa lista z numerami telefonów, pod które można w razie potrzeby dzwonić.

Jak tylko do nas dotrze, będziemy ją publikować.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wojtek

    13 marca 2020 godzina 10:41

    Chętnych strażaków na pewno nie braknie ale proszę najpierw pomysłodawców o zadbanie o ich bezpieczeństwo osobiste. Niech najpierw zorganizują przydziały masek, rękawiczek, kombinezonów jednorazowych i środków dezynfekujących dla każdej OSP, która chciałaby wziąć udział w akcji. Starsze osoby być może zmądrzeją i nie pójdą do kościoła, a zarazki lub wirusy(obojętnie jakie) przyniosą im strażacy robiący zakupy.
    APELUJĘ DO POMYSŁODAWCÓW TEJ AKCJI: NAJPIERW PRZEMYŚLCIE LOGISTYCZNIE MOŻLIWOŚCI A PÓŹNIEJ OGŁASZAJCIE TAKIE AKCJE!

    BEZPIECZNY STRAŻAK = BEZPIECZNY OBYWATEL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra