- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. Radni PiS do koalicji rządzącej w powiecie: straciliście szansę, aby pokazać, że w podstawowych sprawach można się wznieść ponad partykularne interesy

- REKLAMA -

Ostro o zachowaniu koalicji rządzącej powiatem bocheńskim! Radni PiS wydali oświadczenie, w którym odnieśli się do faktu, że przewodniczącymi wszystkich komisji zostali radni obozu starosty. – Jako koalicja rządząca straciliście szansę, aby pokazać, że w podstawowych sprawach można się wznieść ponad partykularne interesy i w sumie najmniejszym kosztem udowodnić, że potraficie uszanować opozycyjny elektorat – powiedział Andrzej Kącki Przewodniczący Klubu Radnych PiS w wygłoszonym podczas poniedziałkowej sesji oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia:

Szanowny Panie Starosto,
Panie Przewodniczący,
Szanowne Panie i Panowie  Radni,

w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości chciałem złożyć oświadczenie, odnoszące się do rozstrzygnięć, jakie zapadły podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Chodzi o uchwały powołujące przewodniczących oraz członków komisji stałych Rady Powiatu. W wyniku przeprowadzonych głosowań przewodniczący wszystkich komisji wybrani zostali spośród kandydatów zgłoszonych przez  koalicję  obecnie rządzącą w powiecie. Wszystko odbyło się oczywiście zgodnie z prawem ( oprócz głosowań na przewodniczącego komisji zdrowia- tutaj mamy pewne wątpliwości, które zgłaszane były bezpośrednio po głosowaniu). Jednak rozstrzygnięcia które zapadły, na pewno nie są zgodne z dobrym obyczajem politycznym, który nakazuje, aby opozycja miała swoich przedstawicieli we władzach komisji. Jako  klub opozycyjny nie mamy ani jednego takiego przedstawiciela.

Szanowny Państwo,

w dobie ogromnej polaryzacji społecznej, kiedy  negatywne emocje osiągają niebezpieczny poziom,  jako koalicja rządząca straciliście szansę, aby pokazać, że w podstawowych sprawach można się wznieść ponad partykularne interesy i w sumie najmniejszym kosztem udowodnić ( bo tak naprawdę przewodniczenie komisjom  przez przedstawicieli opozycji w najmniejszym stopniu nie uszczupla władzy koalicji) , że potraficie uszanować opozycyjny elektorat. Klub Prawa i Sprawiedliwości – właśnie w imię niwelowania bezsensownych różnic, postanowił poprzeć wszystkich zaproponowanych przez Was przewodniczących komisji, oprócz oczywiście tych, które miała przejąć opozycja. Bez komentarza pozostawię również próbę ingerowania  w suwerenne decyzje personalne naszego Klubu jak i wypowiedź Pana Starosty do mediów, jakoby Klub Prawa i Sprawiedliwości nie chciał lub nie umiał zawierać kompromisów w kontekście powstałej w powiecie koalicji. Niech komentarzem do tej sytuacji będzie fragment wiersza pt.”Potęga smaku” mojego ulubionego poety Zbigniewa Herberta:

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
Nasza odmowa niezgoda i upór
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
Lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku tak smaku
W którym są włókna duszy i chrząstki sumienia […]

Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
Nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

                                                                                              Andrzej Kącki Przewodniczący Klubu Radnych PiS

13 komentarzy

13 Comments

 1. Avatar

  qqq

  11 czerwca 2024 godzina 10:16

  Kącki to teraz co miesiąc będzie publikować oświadczenia? Może czas się wziąć do pracy?

  • Avatar

   Anonim

   11 czerwca 2024 godzina 16:05

   Najwyższy czas odejść i nie przeszkadzac

  • Avatar

   !!!

   12 czerwca 2024 godzina 15:03

   I gdzie ta niby demokracja.

 2. Avatar

  aaa

  11 czerwca 2024 godzina 14:54

  Brawo Panie Andrzeju tak trzymać, a nie pokornie siedzieć i przyklaskiwać jak to robi większość

 3. Avatar

  Zniesmaczony

  11 czerwca 2024 godzina 16:30

  To zupełnie tak samo, jak w Gminie Bochnia. Tam również Radni z ekipy wójta zgarnęli wszystko. Jak tacy Radni mogą kontrolować wójta? Nie dziwota, że klepią wszystko, co gmina im podsunie! Dobrze, że w opozycji jest 8 osób. W Was cała nadzieja.

 4. Avatar

  Starosta to…

  11 czerwca 2024 godzina 18:54

  …karierowicz i łgarz. 9 czerwca 2023 4. stwierdza „Nigdy wcześniej tyle środków do Powiatu Bocheńskiego nie trafiło”. W poprzedniej kadencji samorząd powiatowy pozyskał blisko 144 mln zł ze źródeł zewnętrznych. 7 czerwca 2024 r. stwierdza „ Działania rządu Prawa i Sprawiedliwości powodowały, że samorządy miały trudności z finansowaniem swoich zadań.”. O kulisach powstania koalicji szkoda pisać. Ludzie mają oczy, uszy i pamięć.

 5. Avatar

  pytania

  12 czerwca 2024 godzina 09:18

  A Pani Redaktor to zapomniała na czym polega rzetelność dziennikarska? Dlaczego nie spytała o komentarz przedstawicieli koalicji ani nie zacytowała dyskusji z sesji rady, w tym polemikę wewnątrz pisu na temat tego oświadczenia?

  • Avatar

   Małgorzata Więcek-Cebula

   12 czerwca 2024 godzina 11:14

   Nie zapomniała. To nie jest relacja z sesji, tylko oświadczenie. Jeśli druga strona takowe wyda, też zamieścimy 🙂

   • Avatar

    pytania

    12 czerwca 2024 godzina 12:51

    „powiedział Andrzej Kącki Przewodniczący Klubu Radnych PiS w wygłoszonym podczas poniedziałkowej sesji oświadczeniu.”
    Skoro jest poruszony fakt, że zostało ono wygłoszone podczas sesji, to rzetelność dziennikarska wymaga żeby odpalić darmowy i dostępny w internecie zapis transmisji z sesji gdzie zostało to oświadczenie skomentowane. zakładam że koalicja ma na tyle szacunku do mieszkańców że nie będą toczyć pojedynku na oswiadczenia w mediach bo to śmieszne

    • Avatar

     Małgorzata Więcek-Cebula

     12 czerwca 2024 godzina 13:14

     Odnoszę wrażenie, że chyba się nie rozumiemy… A szkoda:)

    • Avatar

     !!!

     12 czerwca 2024 godzina 15:07

     Kupą mości koalicjo jest jeszcze sporo do zgarnięcia

 6. Avatar

  Stokuba

  12 czerwca 2024 godzina 20:41

  A Tomasz Całka z jakiej jest partii? Przewodniczący komisji zdrowia???

  • Avatar

   obserwator

   12 czerwca 2024 godzina 21:46

   bezpartyjni samorządowcy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra