Wydarzenia

Powiat bocheński. Maturzyści możecie być spokojni!

Matury we wszystkich bocheńskich szkołach odbędą się bez problemu. Tak przynajmniej zapewniają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni, pod które podlegają szkoły średnie.

– Nie ma żadnego zagrożenia, mimo ogólnopolskiego strajku egzaminy odbędą się we wszystkich naszych szkołach – mówi Katarzyna Kępa-Hamuda ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Egzamin dojrzałości będą mogli pisać zarówno uczniowie tych szkół, które przystąpiły do ogólnopolskiego strajku ( I LO, II LO oraz ZS nr 3 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie), jak i tych, które do protestu się nie przyłączyły ( ZS nr 1 w Bochni (Mechanik), ZS nr 2 w Bochni (Budowlanka).

Do 26 kwietnia we wszystkich placówkach muszą się odbyć Rady Pedagogiczne. Część szkół już wyznaczyła ich termin.

  • II LO – dyrekcja zwołała radę pedagogiczną na jutro rano.
  • CKZiU w Łapanowie – rada pedagogiczna zaplanowana jest na środę 24.04

Matura pisemna rozpocznie się 6 maja egzaminem z języka polskiego, matematyka poziom podstawowy 7 maja, rozszerzenie – 9 maja.

W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z innych przedmiotów.1 Komentarz

1 Komentarz

  1. znawca

    17 kwietnia godzina 23:01

    I LO już jest po radzie (miało ją we wtorek). Sklasyfikowano wszystkich uczniów. Ze względu na strajk oceny dopuszczające wystawiono również tym zagrożonym jeszcze przed rozpoczęciem strajku, którzy mieli chęć, ale brak możliwości zdawania przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra