- REKLAMA -
- REKLAMA -
Ludzie z pasją

Powiat bocheński. Agata Bobowska – jeden miś w dwa wieczory

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Na co dzień zajmuje się domem. I na pewno ma co robić, jest bowiem mamą trójki uroczych dziewczynek. Najstarsza ma 8 lat, najmłodsza zaledwie 2. Mąż pracuje zawodowo, więc prawie wszystko jest na jej głowie. Gotuje, sprząta, pierze i prasuje. Gdy jednak dzieci idą spać, Agata Bobowska z Rozdziela siada z szydełkiem i tworzy piękne przytulanki. To króliczki, misie i lalki z miękkiej włóczki. W powstanie każdej zabawki 32-latka wkłada całe swoje serce.

Zawsze miała smykałkę do ręcznych robótek. Z tym trzeba się urodzić. A Agata na pewno się urodziła. Już jako mała dziewczynka dziergała serwetki. I co trzeba zaznaczyć, wszystkiego uczyła się sama. Krok po kroku. Wprawa przyszła szybko. Jeszcze w szkole podstawowej w prezencie dla mamy swojej koleżanki zrobiła piękny kordonkowy obrus.

Pierwszą przytulankę wykonała kilka lat temu. Nie było osoby, której by się nie podobała. Nie czekała więc, zaraz powstał kolejny miś i później jeszcze jeden. Dziś już nie jest w stanie powiedzieć, ile ich zrobiła. Na jedną przytulankę Agata Bobowska potrzebuje dwóch wieczorów. Byłoby pewnie szybciej, ale wolnego czasu u niej, jak na lekarstwo.

Swoimi pracami obdarowuje rodzinę (jej córeczki mają już całkiem niezłą kolekcję!) i znajomych. Gdy komuś z otoczenia rodzi się dziecko, ma pewne, że w prezencie od cioci Agaty otrzyma uroczego misia lub królika. 32-latka jest także osobą niezwykle wrażliwą. Chętnie wspiera akcje charytatywne.

– Cieszę się, że mogę pomóc. Nigdy nie odmawiam, gdy ktoś prosi o wsparcie akcji i przekazanie na nią moich prac. Mam wielkie szczęście, bo moje dzieci są zdrowe – mówi.

Z grupą „Małopolanek…” poznała się właśnie dzięki akcji charytatywnej. Na aukcję prowadzoną dla Ani, która w wyniku wypadku straciła dłoń, podarowała misia. Później były kolejne inicjatywy, do których zawsze chętnie się dokładała.

Agata jest pierwszą bohaterką naszego cyklu. Jedną z 20-wspaniałych kobiet, które będziemy przedstawiać w Portalu Bochnia z bliska w ramach akcji organizowanej  wspólnie z Grupą Małopolanki tworzą…Być kobietą z pasją .

Projekt jest realizowany w ramach obchodów 20-lecia powiatu bocheńskiego. Wydarzenie objęli patronatem: Adam Korta – starosta powiatu bocheńskiego, Cezary Stawarz – wójt gminy Trzciana i Wojciech Wrona – wójt gminy Żegocina.

ZOBACZ TAKŻE:

8 komentarzy

8 Comments

 1. Anonim

  18 lutego 2019 godzina 12:24

  brawo Agata a muszę przyznać że miski króliki i wszystko co stworzy Agata jest naprawdę przepiękne i solidnie zrobione ☺

 2. ona

  18 lutego 2019 godzina 13:57

  jej prace są przepiękne!

 3. Kasia

  18 lutego 2019 godzina 18:18

  Przytulanki są piękne i idealne na prezent 🙂

 4. Anonim

  18 lutego 2019 godzina 19:37

  Gratulacje Agatko

 5. Anonim

  18 lutego 2019 godzina 20:47

  Brawo Agatko.

 6. Nikt taki

  20 lutego 2019 godzina 16:08

  Szanuje

 7. Anonim

  06 marca 2019 godzina 15:22

  Pozytywnie zakręcona 🙂

 8. gocha

  06 marca 2019 godzina 15:23

  Pozytywnie zakręcona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra