- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Poseł Konfederacji zwrócił się do wojewody o sprawdzenie legalności działań przewodniczącego Rady Miasta w Bochni

- REKLAMA -

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz chce, by wojewoda sprawdził, czy Bogdan Kosturkiewicz przewodniczący RM w Bochni nie naruszył praworządności poprzez nadużycie swoich uprawnień. Sprawa dotyczy sesji Rady Miasta w Bochni z 28 kwietnia, która odbyła się bez udziału mieszkańców.

Stało się tak ponieważ przewodniczący uznał, że w trakcie sesji 28 kwietnia (pierwszej odbywającej się w systemie stacjonarnym – po okresie sesji zdalnych) – oprócz radnych na sali może być tylko 5 urzędników.

Według posła Konrada Berkowicza w Bochni doszło do złamania art. 61. ust. 2 Konstytucji oraz przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Dlatego poprosił on wojewodę o zbadanie legalności podjętych uchwał na sesji Rady Miasta w dniu 28 kwietnia 2022 r.

– Skoro wyłączono jawność obrad bez jakiegokolwiek upoważnienia. Dodatkowo w ramach nadzoru wnoszę o zbadanie legalności działań Przewodniczącego Rady Miasta oraz Rady Miasta jako całości, która przecież nie sprzeciwiła się arbitralnym i bezprawnym decyzjom Pana Bogdana Kosturkiewicza – dodał poseł w piśmie skierowanym do Wojewody Łukasza Kmity.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    01 czerwca 2022 godzina 12:22

    Konfederacja nie powinna się w ogóle odzywać, zdelegalizować i do śmieci,prorosyjska gawiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra