- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Poseł Józefa Szczurek-Żelazko: 2000 zł rocznie – tyle zaoszczędzi przeciętna polska rodzina dzięki Rządowej Tarczy Solidarnościowej

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Nadejście wiosny to dobry moment na podsumowanie sezonu zimowego. Pakiet rozwiązań, który wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości, umożliwił wszystkim Polakom bezpiecznie przejść przez ten okres – mówiła poseł Józefa Szczurek-Żelazko podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w biurze poselskim w Brzesku.

– Dzięki konkretnym działaniom w mniejszym stopniu odczuwamy skutki wojny i kryzysu energetycznego. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadził tarcze ochronne oraz dodatki do zakupu opału, obniżył wysokie ceny energii i zapewnił dostępność węgla podkreśla Józefa Szczurek-Żelazko.

Poseł PiS podkreślała że rząd zapewnił to między innymi dzięki dodatkom, które zaoferował Polakom w ramach Rządowej Tarczy Energetycznej. Był to dodatek osłonowy – do 1473 zł dla najbardziej potrzebujących, dodatek węglowy – 3000 zł na zakup węgla, który miał obniżoną cenę, dodatek do paliw – do 3000 zł na zakup paliw grzewczych innych niż węgiel, dodatek elektryczny – do 1500 zł na ogrzewanie domu energią elektryczną.

-Dzięki rządowemu systemowi dystrybucji węgla i dopłatom, Polacy mogli zaopatrzyć się w węgiel po niższej cenie. Samorządy mogły kupić węgiel znacznie poniżej ceny rynkowej u importerów – do 1500 zł za tonę. To pozwoliło na lepszy dostęp do surowca i niższe ceny dla obywateli. Nasz kraj jest też zabezpieczony, jeśli chodzi o gaz, dzięki budowie gazociągu Baltic Pipe i gazoportu w Świnoujściu – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Fan

    28 marca 2023 godzina 21:03

    No i to jest konkretna kobitka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra