Wydarzenia

Poręba Spytkowska. Strażacy zainicjowali zbiórkę dla płonącej Australii. Na koncie jest już ponad 400 tys. zł!

fot. Fb. A Zaleśny

Druhowie z OSP w Porębie Spytkowskiej o swojej inicjatywie opowiadali wczoraj w „Pytaniu na śniadanie” TVP. Mieli się czym pochwalić. Osiem dni temu uruchomili zbiórką dla płonącej Australii. Dziś rano na koncie było już 418 tys. złotych!

fot. FB A. Zaleśny

Pomysłodawca i inicjatorem zbiórki jest Krzysztof Rachwał, komendant OSP w Porębie Spytkowskiej i komendant gminny OSP w gminie Brzesko. To on kilka dni temu wpadł na to, aby zbierać fundusze dla płonącej Australii. Pomysłem podzielił się ze znajomymi: Barbarą Kuczek i Adrianem Zaleśnym. Razem zdecydowali o założeniu zbiórki na portalu pomagam.pl. pierwsze datki wpłacili sami, kolejne spływały już z całej Polski.

W tej chwili na koncie jest już 418 tys. zł Kwota ta stale rośnie. Do założonego celu zbiórki, czyli 500 tys. zł. brakuje niewiele. Nie wykluczone, że poprzeczka zostanie podniesiona.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

– Odzywają się do nas osoby z całej Polski z informacją, że chcą wesprzeć akcję – mówi Barbara Kuczek.

O tej wspaniałej inicjatywie jej pomysłodawcy opowiadali wczoraj w TVP. To nie jedyna redakcja, która zainteresowała się ich akcją. W ciagu ostatnich dni udzielili już mnóstwo wywiadów. Mają gościć także w „Magazynie Ekspres Reporterów”.

– Cieszy nas to, co robimy. To pokazuje, że ludzie nie są obojętni gdy widzą, że ktoś potrzebuje pomocy. To taka mała cegiełka pomocy strażaków z Polski dla Australii – podkreśla Krzysztof Rachwał.

Inicjatywa druhów spotkała się z bardzo miłym przyjęciem samych Australijczyków. Do Brzeska przyjechała Polka, która na stałe mieszka w Australii, by podziękować za zorganizowanie pomocy.

ZOBACZ TAKŻE

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra