- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Politycy strzelali gole! W Łąkcie Górnej oddano zmodernizowane boisko DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UMWM w Krakowie
- REKLAMA -

Było uroczyste przecięcie wstęgi, program przygotowany przez młodych sportowców oraz… strzelanie goli do bramki. W Łąkcie Górnej oddano do użytku zmodernizowane boisko. Inwestycja pochłonęła blisko 560 tys. zł i była realizowana przez samorząd Żegociny przy wsparciu Programu Rządowego Fundusz Polski Ład oraz pomocy Województwa małopolskiego.

Boisko w Łąkcie Górnej powstało w 2007 roku.

– Niestety po 16 latach korzystania praktycznie nie nadawało się do użytkowania, gównie ze względu na zniszczoną nawierzchnię, która stała się bardzo śliska – mówił podczas uroczystości Wojciech Wrona, wójt Żegociny.

Samorządowiec w swoim wystąpieniu dziękował parlamentarzystom: Józefie Szczurek-Żelazko i Wiesławowi Krajewskiemu, a także wicemarszałkowi Józefowi Gawronowi oraz radnemu Panu Piotrowi Dziurdzi z Urzędu Małopolskiego za wsparcie przy realizacji tej inwestycji.

Zwieńczeniem uroczystości było strzelanie do bramki na boisku pojawili się politycy, samorządowcy i ksiądz. W rolę bramkarza wcielił się Henryk Wrona, nauczyciel wychowania fizycznego SP w Łąkcie Górnej. Na finał młodzież przedstawiła montaż taneczny.

Zmodernizowane boisko posiada nawierzchnię poliuretanową o wymiarach 45×30 metrów. Składa się z boisk: do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki i do piłki siatkowej, powstała też czterotorowa bieżnia.

Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych „HALUX” Sp. z o.o. z Krakowa

Łączna wartość inwestycji wynosiła: 555.358,62 złotych brutto, i  była finansowana z:

 • Programu Rządowego Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 370.085,69 złotych.
 • Budżetu Województwa Małopolskiego na realizację w 2022 roku projektu pn: ,,Małopolska infrastruktura rekreacyjno–sportowa – MIRS” w wysokości 148.680,00 złotych.
 • Budżetu Gminy Żegocina w wysokości 36.592,93 złotych
3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  z.k.

  27 kwietnia 2023 godzina 13:54

  Czarne anioły choć białoskrzydłe
  A na ich twarzach miny obrzydłe

  tekst W. Dymny

 2. Avatar

  gość

  27 kwietnia 2023 godzina 14:52

  Znowu przypomnę, oklaskiwanie polityków za to że wybudowali nam nowe boisko, stadion ,czy oddali do użytku nowy szpital lub kupili nową karetkę bądź wóz strażacki ,wybudowali nam drogę jest tm samym czy oklaskiwanie bankomatu za to że wypłacił Wam wasze pieniądze……….ot prawda

  • Avatar

   z.k.

   28 kwietnia 2023 godzina 14:21

   z rzeczy świata tego, dwie ino pozostaną, prawo i sprawiedliwość, sprawiedliwość i prawo, i nic więcej : (

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra