- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Po 22 dniach od przeszczepu Marcelek opuścił szpital

- REKLAMA -

Bardzo dobre wieści od Marcelka Kubali z Jadownik, który ponad trzy tygodnie temu przeszedł skomplikowany zabieg przeszczepu wątroby w jednym ze szpitali w Chicago. Chłopiec opuścił lecznicę. Nadal jednak jest pod opieką lekarzy.

– Na tę chwilę czekaliśmy od bardzo wielu miesięcy. Po 22 dniach od przeszczepu wątroby Marcelek opuścił szpital. Szczęście jakie w tym momencie odczuwamy jest nie do opisania. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym, jak szybko Marcelek doszedł do siebie po tak ciężkiej operacji. To pokazuje jak silny i pełen woli walki jest ten Mały Wielki Człowiek- Wojownik – zapewniają bliscy dwulatka.

Rodzice poinformowali także, że założony przez amerykańskich lekarzy plan został zrealizowany w 100-procentach, a wyniki badań Marcelka są bardzo dobre.

Marcelek przez najbliższe dwa tygodnie razem z rodzicami będzie mieszkał w domu Rolanda MacDonalda. Szpital Lurie zapewnił im tam pobyt na specjalnym piętrze dla dawców.

– Lekarze chcą by przez te pierwsze dni Marcelek był jak najbliżej szpitala, by mogli mieć go pod obserwacją i w razie konieczności szybko interweniować – dodają jego bliscy.

Już w poniedziałek Marcelek ma zaplanowane badania kontrolne, podobnie w środę i czwartek. Dodatkowo codziennie lekarze będą z rodziną w kontakcie telefonicznym. W planach są też konsultacje i badania okulistyczne i neurologiczne.

W czerwcu zaplanowano również konsultacje ze specjalistą od epilepsji.

Kosztowne leczenie chłopca można wesprzeć finansowo:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra