Wydarzenia

Bochnia. Pies prymus na służbie

Czarny owczarek razem ze swoim przewodnikiem asp. Bartłomiejem Kowalem z wydziału prewencji będzie patrolował ulice Bochni

Fot. KPP w Bochni

Będzie patrolował bocheńskie ulice i tropił przestępców.  Bocheńska komenda policji ma nowego pracownika. To owczarek niemiecki, który właśnie zakończył pięciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach koło Warszawy. Był tam prymusem.

Inspektor Tadeusz Stachnak komendant bocheńskiej policji chce przywrócić psy do służby w podległej mu jednostce. Ostatni czworonóg zakończył  pracę w komendzie dziesięć lat temu. Czarny owczarek razem ze swoim przewodnikiem aspirantem Bartłomiejem Kowalem funkcjonariuszem wydziału prewencji KPP w Bochni  jest  zatem pierwszym psem, który wraca po dekadzie, ale nie będzie jedynym. W przyszłości dołączyć do niego mają jeszcze dwa psy: kolejny tropiący i  jeden do wyszukiwania zapachów.

Niestety policja nie chce zdradzać imienia czarnego owczarka, by przypadkowe osoby go nie dekoncentrowały podczas pracy w terenie. Będzie on wykorzystywany bowiem do patrolowania  miasta, ale także przy zabezpieczaniu imprez odbywających się na terenie powiatu.

– Nie bagatelne znaczenie ma również to, że pies ten może być wykorzystywany również do tropienia, szczególnie osób zaginionych oraz sprawców przestępstw – dodaje podkom. Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Pies został zakupiony  dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra