- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Szkoła Muzyczna w Sobolowie prowadzona przez Stowarzyszenie? Jest petycja do ministra!

Po brzegi była wypełniona sala Domu Kultury w Sobolowie podczas zebrania w sprawie likwidacji tamtejszej szkoły muzycznej prowadzonej przez łapanowski samorząd. Uchwałę intencyjną w tej sprawie pod koniec ubiegłego roku podjęła Rada Gminy w Łapanowie. Przeciwni decyzji są rodzice uczniów oraz nauczyciele i pracownicy jednej z najlepszych tego typu placówek na Bocheńszczyźnie.

Efektem trwającego ponad trzech godzin spotkania było przygotowanie petycji do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Podpisali ją rodzice oraz personel sobolowskiej szkoły muzycznej. Chodzi o zgodę na prowadzenie tej placówki przez Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Sobolów.

W ubiegłym roku wójt Łapanowa Andrzej Śliwa zwrócił się do ministra by ten przejął prowadzenie szkoły, minister odmówił. Gmina ponownie o to wystąpiła kilka tygodni temu. Nie ma jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

Pod koniec roku z inicjatywy grupy radnych podjęto uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji szkoły. Pomysłem na uratowanie placówki jest przejęcie jej przez Stowarzyszenie. Stąd petycja do ministra.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra