- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Opozycja do wójta Bzdeka: Czy tak powinny wyglądać tablice promujące turystyczną atrakcję gm. Bochnia?

- REKLAMA -

Opozycyjni radni gminy Bochnia od samego początku wzięli się do pracy! Już podczas pierwszej sesji zgłosili kilka interpelacji. Jedna z nich dotyczy remontu tablic stojących przy Via Regia Antiqua stanowiącej część historycznej trasy, tzw. Starej Drogi Królewskiej. Stan tablic woła o pomstę do nieba. Zobaczcie zresztą sami!

Interpelację zgłoszono w imieniu mieszkańców Łapczycy, Moszczenicy i Chełmu oraz z uwagi na rozpoczynający się sezon turystyczny. Opozycja domaga się od wójta Marka Bzdeka remontu tablic i pyta dlaczego nikt do tej pory nie zadbał o ten fragment promocji gminy?

Droga ta jest atrakcyjnym miejscem do pieszego i rowerowego wypoczynku zarówno dla Mieszkańców gminy, jak i turystów. Na trasie znajduje się siedem cennych i ciekawych obiektów takich jak: gotycki kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łapczycy z 1340 r., Grodzisko w Łapczycy, kurhan w Moszczenicy, Galeria Chełm, XVII-wieczny kościół Zakonu Bożogrobców w Chełmie, Muzeum Zakonu Stróżów Bożego Grobu w Chełmie oraz Grodzisko Chełm – wyliczają radni.


I zwracają uwagę, że tablice, których zadaniem jest informowanie o tych cennych obiektach, o historii tego miejsca, dziejach tej części historycznej trasy – wyglądają nieestetycznie i niestety ale straszą. Na części z nich nie widać nadruku. Z jednej z nich odpadła blacha.

Te tablice wymagają remontu, ponieważ powinniśmy dbać o wizerunek i promocję gminy – podpowiadają radni wójtowi Bzdekowi.

Odpowiedzi na interpelację można się spodziewać podczas najbliższej sesji RG w Bochni, tej samej podczas której będzie uchwalana wysokość wynagrodzenia gospodarza gminy Bochnia.

26 komentarzy

26 Comments

 1. Avatar

  beti

  21 maja 2024 godzina 14:40

  A dlaczego atak na wojta? Ktos niszczy co chwile. Czy wojt ma tam stac jak strach na wroble i pilnowac?

  • Avatar

   Ktos

   21 maja 2024 godzina 18:08

   Idąc twoim tokiem rozumowania nic nie naprawiajmy w całej Polsce bo jest zniszczone znaki tablice ogłoszeń itp.Nie jest możliwe żeby raz wykonać i ma być na zawsze.A to czyja wizytówka nie czasem gminy??

  • Avatar

   Anonim

   21 maja 2024 godzina 18:09

   To nie jest atak na wójta, tylko przypomnienie że zarządza wszystkim w Naszej Gminie

  • Avatar

   Anonim

   21 maja 2024 godzina 20:45

   Strach na wróble?

 2. Avatar

  Mieszkaniec

  21 maja 2024 godzina 16:42

  Te tablice obrazują kulturę naszego społeczeństwa a raczej jej brak, pewnie to sprawka rozwydrzonych dzieci bo młodzieży to pewnie już nie wypada. Jeżeli co roku gmina ma ponosić koszty tych wybryków to tablice należało by po prostu zdemontować

  • Avatar

   Hell

   22 maja 2024 godzina 10:05

   Nie piszcie głupot że opozycja jest zła bo przecież prawda najbardziej boli a prawda jest taka że bzdek przez dwie kadencję olewał ten temat a te tablice widać że od lat są zaniedbane zresztą jak inne rzeczy, sprawy, panie bzdek do pracy w końcu się weź

 3. Avatar

  Stanley

  21 maja 2024 godzina 17:28

  Jako Gminny gospodarz winien o tym wiedzieć iż tablice w takim złym stanie to już kilkanaście miesięcy a Wójt najwyraźniej nie widzi problemu z wieloma innymi sprawami jest podobnie najlepsze wytłumaczenie jest iż gmina nie posiada środków.

  • Avatar

   Hoho

   22 maja 2024 godzina 11:58

   Może być ciężko. Takie dziury….

 4. Avatar

  Gość

  21 maja 2024 godzina 18:34

  A czemu nikt nie sklada pism o naprawe skąd wojt ma to wiedzieć należało zrobic zdjęcia i poprosić o pomoc a nie wystawiać na internecie ludzie z opozycji to tylko pokazują nienawiść zlosc zero szacunku dla ludzi opamiętajcie się.

 5. Avatar

  Wstyd panie wójcie

  21 maja 2024 godzina 19:41

  Wstyd Panie Gospodarzu tak witać turystów i gości. Panie wójcie, tego typu obiekty wymagają remontu przynajmniej co kilka lat. Czy Panu przez ostatnie dwie kadencje to nie przeszkadzało?

 6. Avatar

  Anonim

  21 maja 2024 godzina 20:29

  Wycie opozycji CUDOWNE

  • Avatar

   zadowwolony

   22 maja 2024 godzina 09:31

   Biedaki już sami nie wiedzą czego się uczepić! Mają swoje problemy to się czepiają Wójta jak rzep psiego ogona! No coż te wybory namieszały w rodzinach ! Podziało się w gminie Bochnia , ale i w sąsiedniej ! Dwójka radnych z opozycji wie o co chodzi……

   • Avatar

    Mieszkaniec

    22 maja 2024 godzina 11:13

    Więc zadowolony sprawdź sobie jaki nepotyzm jest teraz w gminie

    • Avatar

     Anonim

     22 maja 2024 godzina 16:21

     Jest to analzowane i bedzie ogloszone.

   • Avatar

    Radczyni

    22 maja 2024 godzina 12:29

    Ty się do Wójta przyczepilas już dziewięć lat temu i nie możesz się odspawać.

   • Avatar

    PTTK Bochnia

    22 maja 2024 godzina 23:09

    „Szlak Via Regia Antiqua jest drugą wizytówką turystyczną gminy Bochnia” – to cytat z oficjalnej strony Gminy Bochnia. Obecny stan tablic na trasie tego szlaku świadczy więc zarówno o gospodarzach Gminy, jak i o jego mieszkańcach. Dlatego w trybie pilnym należy podjąć się remontu tych tablic, bo oczywiście część z nich ozdobiona jest „bazgrołami domorosłych artystów”, ale w głównej mierze jest „nadgryziona zębem czasu”, jaki upłynął od ich zainstalowania (10, 20 lat temu?). Każdy szlak turystyczny, skoro już powstał, wymaga bieżącej konserwacji, niezależnie od tego kto jest wójtem, i kto z nim sympatyzuje, a kto jest do niego w opozycji. Może dla mieszkańców miejscowości przez które przebiega szlak nie jest to problem warty uwagi, ale dla turystów wędrujących tym szlakiem (a jest on przecież częścią ważnego szlaku św. Jakuba) dobre oznakowanie szlaku i dodatkowe tablice informacyjne są niezmiernie ważne. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że problem szybko zostanie rozwiązany, jeszcze w tym sezonie turystycznym. Trzymamy kciuki!!!
    Dziękujemy grupie radnych Gminy Bochnia na zwrócenie uwagi na ten problem.

 7. Avatar

  Mieszkaniec łapczycy

  22 maja 2024 godzina 07:01

  To sprawa sołtysa w Lapczycy. Sołtys Raczyński niech lepiej zadba o dojazdy do pół bo trawy na poboczach po szyję niewidac zwierzyny jak się jedzie i wyskakuje z za trawy.

 8. Avatar

  łapczyca

  22 maja 2024 godzina 07:02

  To sprawa sołtysa w Lapczycy. Sołtys Raczyński niech lepiej zadba o dojazdy do pół bo trawy na poboczach po szyję niewidac zwierzyny jak się jedzie i wyskakuje z za trawy.

 9. Avatar

  wojtala74

  22 maja 2024 godzina 07:55

  Najwieksza atrakcja turystyczna w gminie Bochnia jest droga laczaca Wisnicz Maly z Brzeznica,Brawo!!¨

  • Avatar

   Marysia

   22 maja 2024 godzina 09:54

   Co tam jest takiego fajnego to tam pojadę, dojadę na rowerze?

   • Avatar

    wojtala74

    23 maja 2024 godzina 08:43

    Dziury i trzeba uwazac,zeby nie polamac ramy i kol w rowerku…

 10. Avatar

  Podatnik

  22 maja 2024 godzina 10:13

  Tablice fakt straszą bzdeku nie jednokrotnie je widział, nawet stał przy nich ale co tam, dobrze ze ktos zaczyna mu patrzyć na rece, i mam nadzieję że na sesji jego wynagrodzenie nie wzrośnie wręcz zmaleje bo bo i za co to ponosić, zresztą jak jemu podatek się zmniejszy to i nam podatnikom bo jak to było do tej pory że jak jemu podnieśli to i nam do góry mam nadzieję że się to zmieni!!!

 11. Avatar

  Obiekrywna

  22 maja 2024 godzina 10:52

  Jak się chce kogoś uderzyć to i kij sie znajdzie.Przecież to nic nowego.Opozycja
  musi się czymś wykazać.

 12. Avatar

  Ocena

  22 maja 2024 godzina 22:14

  „Łączenie sił „wg uznania urzędującego wójta, burmistrza…etc jest pomysłem na wątpliwy sukces zwany zwycięstwem wyborczym”…Nie ma on nic wspólnego z wyborami i poparciem wyborców, ani też liczbą oddanych głosów na kandydatów z list poszczególnych komitetów ,czy opcji politycznych….Gdzie tu mowa o demokracji…i prawdziwym wyborze…Spekulacji nie ma końca!!!! Oszukano wyborców…na każdym szczeblu władzy, tak w miastach jak i gminach..Zabawa „w ciuciubabkę trwa”,przed nami kolejne wybory ….Opozycjo ,możesz wiele, masz poparcie wyborców!!!

 13. Avatar

  45

  23 maja 2024 godzina 11:04

  Tylko w jednym przypadku pomazane sprayem,,, reszta tablic stara i zniszczona od warunków pogodowych.. takie rzeczy powinno się wymieniać często..

  • Avatar

   Robson

   24 maja 2024 godzina 22:29

   Prawda jest taka ,że żadna miejscowość w Gminie Bochnia za tęgo wójta nie dostała tyle co Łapczyca. Ludzie jednak mają krótką pamięć i stają się coraz bardziej roszczeniowi .Bzdek chyba żałuję swoich decyzji. A ludzie jak to ludzie to tylko owce. Gdy jedna zabeczy to wszystkie wtórują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra