- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Oliwierek Basiński, który cierpi na niezwykle rzadką chorobę, nadal potrzebuje naszej pomocy

- REKLAMA -

Mały mieszkaniec Bochni ma już 2,5 roku. Po wielu badaniach jakie przeszedł, okazało się, że cierpi na jedyną w Polsce chorobę niedoboru HIBCH (niedobór Waliny).

– Walina, to potrzebny do życia aminokwas. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz układu nerwowego.
Walina jest praktycznie w każdym produkcie, niestety w organizmie Oliwierka zamienia się w silną toksynę – tłumaczy mama chłopca.


Oliwierek nie chodzi i nie mówi, ma problemy ze wzrokiem (choroba bardzo pogorszyła jego wzrok). Karmiony jest dojelitowo przez specjalną rurkę. Przypadłość, na którą cierpi powoduje napady padaczkowe. Bardzo niebezpieczne są dla niego wszelkie infekcje.

Niestety na razie nie ma leku na chorobę chłopca. Jego rodzice przez cały czas szukają jednak sposobu, w jaki można mu pomóc.

– Właśnie dotarły do nas najnowsze wyniki badań, czekamy teraz na ich analizę. W niedzielę pojechaliśmy do Warszawy ma wymianę pega i badania poziomu kwasu, który jest aktywny przy tej chorobie – dodaje mama Oliwierka.

Chłopcu można pomóc przekazując 1% podatku. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie Oliwierka.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra