- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWY WIŚNICZ. 15-latki zorganizowały urodziny i mocno się upiły

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zostali wezwani na interwencję do potrzebującej pilnej pomocy 15-latki. Dziewczyna znajdowała się w lesie i była w bardzo złym stanie. Po udzieleniu jej niezbędnej pomocy mundurowym udało się z nią porozmawiać i ustalić okoliczności zdarzenia, na który wpływ miał …wypity alkohol.

Mieszkanka powiatu myślenickiego miała go spożywać na imprezie urodzinowej swoich dwóch 15-letnich koleżanek. Podczas świętowania alkohol zaznaczył w organizmach dziewczyn swoją obecność – 1,2 promila, 1 promil i 0,8 promila to wyniki stwierdzające poziom alkoholu u trzech przebadanych 15-latek.

W środę (tj. 25 stycznia br.) tuż po godzinie 18 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjął zawiadomienie z Nowego Wiśnicza. Według przekazanych pospiesznie informacji, na terenie leśnym, miała znajdować się potrzebująca pilnej pomocy 15-letnia dziewczyna.

Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Policjanci zastali tam poszkodowaną leżącą na ziemi, przykrytą kurtkami kilku swoich towarzyszek nastolatek. Dziewczyna trzęsła się z zimna, a kontakt z nią był utrudniony. Funkcjonariusze natychmiast wezwali zespół ratownictwa medycznego, monitorując jej stan do czasu przyjazdu karetki.

Po dotarciu na miejsce ratownicy medyczni udzielili dziewczynie doraźnej pomocy, co pomogło jej w odzyskaniu świadomości. Policjanci mogli zatem zweryfikować jej tożsamość, jak również wyjaśnić okoliczności zdarzenia, które doprowadziły ją do takiego stanu, w tym do stanu nietrzeźwości, bo badanie  wykazało, że 15-latka z powiatu myślenickiego miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Przyznała się do tego, że spożywała alkohol, a razem z nią piły go jej dwie rówieśniczki – mieszkanki Krakowa, które zorganizowały w domu imprezę z okazji swoich 15 urodzin. Policjanci pojechali pod ustalony adres i jubilatki  również zostały przebadane na zawartość alkoholu i u obu go stwierdzono. Badania wskazały na 1 promil i 0,80 promila w organizmie. Po czynnościach – jedna z dziewczyn została pod obserwacją lekarzy w szpitalu. Dwie kolejne przekazano rodzicom.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Sporządzone z interwencji materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Bochni, celem wszczęcia sprawy o przeciwdziałanie demoralizacji. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu będą również sprawdzać, w jaki sposób 15-latki weszły w posiadanie alkoholu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra