- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NBP nie chce wydać monety z Kopalnią Soli w Bochni. Stowarzyszenia „Cives Conscii” jednak nie odpuszcza!

- REKLAMA -

NBP nie podjął inicjatywy Stowarzyszenia „Cives Conscii” w sprawie wydania monety kolekcjonerskiej „Kopalnia Soli w Bochni” upamiętniającej okrągłą 770. rocznicę lokacji Bochni, która przypada w przyszłym roku.

O pomyśle pisaliśmy TUTAJ. Niestety inicjatywa nie znalazła poparcia NBP. Projekt nie został włączony do planu na przyszły rok. Stowarzyszenie jednak nie odpuszcza.

-Biorąc pod uwagę fakt, iż w Planie emisji wartości kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych na 2023r. czytamy, że: „Plan może ulec zmianie”, a także to, że na rok 2023 NBP przewidział emisję 17 monet okolicznościowych, podczas gdy w roku 2022 plan emisji obejmował 23 monety, uważamy, że istnieje realna szansa odwołania się od decyzji NBP. Sądzimy również, że największe szanse nasza inicjatywa będzie miała wówczas, gdy zostanie szeroko poparta przez samorząd, instytucje oraz mieszkańców Bochni – poinformowała portal bochniazbliska.pl Edyta Marszałek-Wojciechowska prezes Stowarzyszenia „Cives Conscii”.

Po rozważeniu wszystkich kwestii inicjatorzy postanowili złożyć odwołanie, ale zanim to nastąpi, chcą uzyskać poparcie mieszkańców, samorządu oraz lokalnych instytucji. W  związku z tym w najbliższym czasie planują zwrócić się do instytucji samorządowych z prośbę o poparcie tej inicjatywy.

Stowarzyszenie utworzyło też petycję do zbierania podpisów on-line w sprawie monety, jest ona dostępna TUTAJ

To jednak jeszcze nie wszystko. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Cives Conscii planują również przez dwie soboty września 10 oraz 24, zbierać podpisy mieszkańców pod inicjatywą, podczas domowych meczów BKS na stadionie przy ulicy Parkowej.

-Będziemy tam obecni na około godzinę przed meczami i podczas trwania spotkań, czyli 10 września od godz. 15:00, a 24 września od godziny 15:30 – zapowiada Edyta Marszałek-Wojciechowska.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Gość P

    08 września 2022 godzina 12:37

    W trakcie Zebrań Osiedlowych z udziałem Burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra