- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NASZ NEWS. W ciągu dwóch tygodni zostanie przywrócony ruch przy zachodniej pierzei Rynku i arkadach

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Dobiegają końca prace przy drodze wojewódzkiej 965 przebiegającej przez centrum miasta. – W tym tygodniu wyremontowany fragment drogi zostanie zgłoszony do odbioru – zapewnia w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Paweł Celary, kierownik robót prowadzonych w centrum miasta. Ruch na tym odcinku ma być przywrócony do 30 kwietnia.

Oznacza to, że kierowcy jadący ulicą Kazimierza Wielkiego będę mogli skręcić w drogę wzdłuż zachodniej pierzei Rynku i przejechać dalej ulicą Szewską obok arkad w kierunku ulicy Regis lub Kraszewskiego.

– Do końca kwietnia w planach mamy także przywrócenie ruchu na ulicy Wolnica (będzie odbywał się w kierunku Rynku) oraz na pl. św Kingi, którą to ulicą kierowcy będę mogli przejechać w kierunku ulicy Białej – wyjaśnia w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z Bliska Rafał Nosek naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych UM w Bochni.

Na ulicy Wolnica nie będzie można parkować samochodów, miejsca parkingowe zaplanowano za to przy pl. św. Kingi, bezpośrednio przy Rynku od strony zachodniej, a także przy ul. Mickiewicza.

Dla zmotoryzowanych zostanie zamknięta północna i wschodnia pierzeja Rynku. Z przejazdu nią będą mogły korzystać jedynie pojazdy uprzywilejowane i dostawcy.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. wiliam

    15 kwietnia 2021 godzina 11:50

    Niech UM powie ile miejsc parkingowych ubyło na tych oddawanych ulicach i gdzie w zamian powstały nowe !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra