
Cztery z dziewięciu osób, które zgłosiły się do konkursu na dyrektora Szpitala w Brzesku przeszły do kolejnego etapu. W dokumentacji pozostałych komisja, która właśnie zakończyła pracę, dopatrzyła się błędów formalnych.
– W przypadku niektórych osób było ich całkiem sporo. Jeden z kandydatów zamiast oryginału świadectwa ukończenia studiów wyższych, czy potwierdzonej notarialnie kopii przedstawił ksero – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego.
Podczas dzisiejszego posiedzenia ustalono także, że przesłuchania kandydatów odbędą się w poniedziałek 27 września. Dla każdej z osób zarezerwowano godzinę. Po przesłuchaniach zaplanowano dyskusję a następnie głosowanie.
Wybranego na tym etapie dyrektora, powoła Zarząd Powiatu Brzeskiego, który zbierze się w czwartek 30 września.
Pierwszy konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku nie przyniósł rozstrzygnięcia. W dokumentacji każdej z trzech osób, która w nim brała udział komisja dopatrzyła się braków formalnych. Pokłosiem tego było unieważnienie konkursu.
