Wydarzenia

NASZ NEWS. Adam Kwaśniak nowym prezesem RPK w Bochni

Fot. FB. Adam Kwaśniak

Pochodzący z Borzęcina, były radny Sejmiku Województwa Małopolskiego został prezesem Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bochni. Decyzja zapadła wczoraj po południu podczas posiedzenia Rady Nadzorczej tej spółki.

Adam Kwaśniak do tej pory pracował jako specjalista pierwszego stopnia pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Od kilku lat wspierał też samorząd gm. Bochnia w inicjatywach społecznych i kulturalnych.

W latach 2006-2010 oraz 2014-2018 (III i V kadencja) był radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

A w latach 2017-2018 – wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej w Wojewódzkim Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Pełnił też funkcję zastępcy komendanta w Małopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Krakowie oraz doradcy Komendanta Głównego OHP w Warszawie.

Nowy prezes ma konkretne plany.

– Chcę zwiększyć liczbę klientów spółki wykorzystując potencjał, który posiada to przedsiębiorstwo. A jest on bardzo duży – powiedział Adam Kwaśniak w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z bliska

Nowy prezes przygotowuje się także do uruchomienia PSZOK, który zaplanowano obok RPK.

14 komentarzy

14 Comments

 1. Józef Cisek

  21 stycznia godzina 12:41

  O następny koleżka bzdeka dostał dobra fuszke ale za to w tle sami purpuraci więc chłop nie do ruszenia tylko szkoda że pojęcia o transporcie i komunikacji nie zabardzo ma pojęcie zresztą takie jak wójt o swojej pracy i reszta jego koleżków

 2. Karol

  21 stycznia godzina 13:49

  A to ten sam co został zastępca dyrektora w centrum kultury w lapczycy? Czy inny kwasniak? Coś sporo ich ostatnio w gminie Bochnia…

  • Marcel Kwaśniak

   21 stycznia godzina 17:45

   I poza nią 🙂 Pozdrawiam

 3. listek

  21 stycznia godzina 14:33

  Łukasz Kołcz tak oddał ciepła posadkę, ale zapewne p Bzdek już ma dla niego cos innego 🙂

  • Tomasz

   21 stycznia godzina 15:29

   Gratulacje!
   Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!

 4. Marcel Kwaśniak

  21 stycznia godzina 17:46

  I poza nią 🙂 Pozdrawiam

 5. RPK

  21 stycznia godzina 18:15

  To bracia mu posadki nie znaleźli, tylko tutaj go przywiało? Kto jest w radzie nadzorczej RPK?

 6. Wyborca

  21 stycznia godzina 19:49

  To Gmine Bochnia BZDEK nie posiada koleżanek i kolegów którzy mu pomogli wygrać wybory już zapomniał o Panu z Buczyny,Brzeźnicy,Ostrowa i Pani z Siedlca to ktoś z nich powinien zostać Prezesem RPK.

 7. Tytanik

  21 stycznia godzina 19:55

  Ale groźna mina na zdjęciu to chyba będzie koniec PRO.

 8. CD.

  21 stycznia godzina 20:26

  Jak i gminy Bochnia.

 9. Radny

  21 stycznia godzina 20:55

  Adam to człowiek pracowity i sumienny . Postawi przedsiębiorstwo na nogi, bardzo dobry dla ludzi, w Sejmiku był bardzo lubiany przez urzędników jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej .

  • very

   21 stycznia godzina 21:20

   Teraz dopiero przyznajesz że pod rządam Bzdeka RPK Bochnia upadło i wyszukali w Borzecińie Kwaśniaka aby postawił RPK na nogi ? A moze te zmiany są dlatego bo ktoś wreszcie zainteresował się słynną transakcją zakupu za 6 milionow złotych od prywaciarza bazy RPK na ul. Partyzantów . Radą nadzorczą kierowała wtedy Marlenka a zgromadzeniem wspólników zarządzał Julian. Wiadomo również kto był wtedy prokurentem..

 10. Anonim

  23 stycznia godzina 21:18

  s

 11. Anonim

  23 stycznia godzina 21:38

  Pan Adam to osoba która nigdzie długo miejsca nie zagrzała , w zależności pod jaką się osobę podłączał w czasie wyborów taką dostawał potem pracę. Paradoksalnie podczas ostatnich wyborów jego brat Janusz zagorzały przyjaciel PO robiący i szczycący się zdjęciami z prezydentem Komorowskim i zaciekle zwalczający zwolenników PISu w Urzędzie Gminy zdążył już zmienić barwy polityczne , zdjęcia z Komorowskim usunął i teraz popiera posła PISu pana Bukowca. Można przypuszczać , że poparcie Bukowca zaczeło procentować i Adam zostaje prezesem , pewnie nie na długo , bo to totalny brak kompetencji. Prawdopodobnie również Janusz zacznie szukać pracy gdzieś w Bochni ponieważ zruinował gminę Borzęcin , potężnie zadłużył , wyprzedał cały majątek często rodzinie i znajomym za psie pieniądze np stawy przy stadionie w Borzęcinie… no chyba , że CBA wezmie sprawy w swoje ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra