Wydarzenia

Na sesji RM miało być o uszczelnieniu systemu „śmieciowego” w Bochni. Ale nie było!

Przygotowana przez urzędników informacja na temat sposobu uszczelnienia systemu gospodarki odpadami komunalnymi nie została wprowadzona do porządku obrad – poinformował Portal BBzBliska Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

Podczas dzisiejszej sesji RM w Bochni urzędnicy bocheńskiego magistratu mieli opowiedzieć, w jaki sposób chcą uszczelnić system. Informacja została przygotowana, podczas sesji nie było jednak, o tym ani słowa. Punk nie został wprowadzony na sesję.

Czy potrzebne jest uszczelnienie systemu?

W blisko 30 tys. Bochni tylko ok. 24,5 tys. mieszkańców złożyło deklarację w sprawie odbioru śmieci. A to oznacza, że do miejskiej kasy co miesiąc wpływa co najmniej 100 tys. zł mniej. Gdyby wszyscy solidarnie płacili za wywóz śmieci opłaty mogłyby być mniejsze.

Obecnie (od 1 stycznia 2021 roku) każdy zdeklarowany mieszkaniec Bochni za odbiór śmieci płaci 29,50 zł.

Nieoficjalnie wiadomo, że w magistracie rozważane są dwa rozwiązania. Jedno z nich to aplikacja umożliwiające sprawdzenie, kto na terenie Bochni mieszka, i kto nie płaci za odbiór śmieci. Są to nakładki na różne informacje z różnych instytucji (np MOPS, MPWiK, szkoły, przedszkola). Takie programy z powodzeniem są stosowane przez inne gminy.

Kolejny krok to zapowiadane już kontrole właścicieli firm, pod kątem sprawdzenia aktualnych umów na wywóz śmieci.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    płat - NIK

    26 lutego 2021 godzina 11:20

    Media przeceniły UM – po co majstrować skoro wszystkim jest z tym dobrze poza Mieszkańcom !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra