- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Miliony na modernizację i przebudowę SOR w Bochni i Brzesku

- REKLAMA -

Szpitale w Bochni i Brzesku, a także 150 innych placówek w Polsce otrzymają pieniądze na przebudowę SOR. Wsparcie pochodzi z Funduszu Medycznego. Bochnia otrzyma 10,6 mln zł , szpital w Brzesku 12,5 mln zł.

-Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR – mówiła dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Katarzyna Sójka. -Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie dodała minister.

Szpital Powiatowy w Bochni otrzyma 10,6 mln zł na modernizację i przebudowę pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej współpracującej z SOR wraz z wymianą wyposażenia. Brzeska lecznica dostanie 12,5 mln zł modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla SOR oraz współpracujących pracowni diagnostycznych.

Więcej info TUTAJ

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  gość

  20 września 2023 godzina 08:09

  Jeden i drugi szpital połata sobie dziury finansowe , pomataczy coś ta zrobi , personel dostanie palca środkowego i jakoś to później będzie bo już po wyborach, jedni powiedzą że to poprzednicy a drudzy udadzą że nie wiedzą o co chodzi. .A pacjenci ?kogo to obchodzi.

 2. Avatar

  mieszkaniec Bochni

  20 września 2023 godzina 10:16

  Najłatwiej jest krytykować, sami smutasy i malkontenci się zaraz odezwią, ale po pomoc do szpitala to szybko biegną ,ciekawe że krakowscy pacjenci są zadowoleni.

 3. Avatar

  Bochnianin

  20 września 2023 godzina 18:12

  Durniów i politykierów tu nie brakuje, to o „gościu”…

 4. Avatar

  gość

  21 września 2023 godzina 22:00

  Posiedzisz w kolejkach to zrozumiesz, dopuki jesteś zdrowy to łatwo ci pisać ekspercie Bochnianinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra