- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Mieszkańcy pytają: dlaczego nocą lampy świecą się na Kolejce i Placu Turka?

Bochnia podobnie, jak inne miasta w Polsce oszczędza energię. Lampy są wyłączane o północy. Oświetlone pozostaje centrum miasta i główna ulica w jego obrębie. Świecą się także lampy na odnowionej Kolejce oraz Placu Turka. I to właśnie zastanawia mieszkańców.

Z prośbą o wyjaśnienie tego problemu zwrócili się do portalu bochniazbliska.pl mieszkańcy Bochni. Niezrozumiałe jest to, dlaczego oświetlone są parki, a np. osiedla toną w ciemnościach?

– Można oszczędzać, ale z głową i na nie wszystkich ulicach. Są powody, które zezwalają ze względu na zagrożenie o niewyłączaniu oszczędzania! To zależy od dobrego gospodarza – podkreśla jeden z mieszkańców.

Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni potwierdza, że faktycznie, większość lamp w mieście nocą jest wyłączana. Są jednak wyjątki – to sytuacje, które dotyczą obu wskazanych miejsc: Kolejki i Placu Turka

– Nie jest to nasze przeoczenie, ale zalecenie policji, która ze względu na bezpieczeństwo zasugerowała, aby pozostawić świecące lampy w tych właśnie miejscach – podkreśla Gustaw Korta.

Zastępca burmistrza zwraca uwagę, że w obu lokalizacjach zamontowane są energooszczędne żarówki.

9 komentarzy

9 Comments

 1. Avatar

  Proste

  17 lutego 2023 godzina 12:33

  To już w mieście,na ulicach i na osiedlach bezpieczeństwo się nie liczy i rozboje,kradzieże mogą być hehe…głupie i nieprawdziwe tłumaczenia.Kto spaceruje nocą po parkach…Zwolnić pseudo rzecznika i vicka crazy i już kasa będzie na oświetlenie.

  • Avatar

   Anonim

   28 lutego 2023 godzina 11:40

   No, właśnie tam zbiera się chuliganeria i po ciemnej nocy dewastacja placu Turka jest przeogromna. Szkoda, bo włożono w rewitalizację tego obiektu wiele trudu i pieniędzy. Dobrze więc, że w tym miejscu pozostają zapalone światła.

 2. Avatar

  Z Bochni

  17 lutego 2023 godzina 12:36

  W takim razie dlaczego na innych ulicach tych bardziej niebezpiecznych nie można zamontować energooszczędnych żarówek i świecić chociaż co drugą latarnię. Przy pochmurnej pogodzie tolalnie nic nie widać co za tym idzie raczej nie jest bezpiecznie.

 3. Avatar

  Maryla Rodowicz

  17 lutego 2023 godzina 14:39

  Na każdym osiedlu powino być oświetlenie całą noc

 4. Avatar

  Rozia

  17 lutego 2023 godzina 16:51

  Lasek uzbornia nocą oświetlony setkami lamp.

 5. Avatar

  Rozia

  17 lutego 2023 godzina 16:52

  Lasek uzbornia oświetlony nocą setkami lamp

 6. Avatar

  Fakt

  17 lutego 2023 godzina 19:44

  To teraz proszę wystosować pismo do policji czy tak zalecała czy urzędnik po prostu kłamie

 7. Avatar

  Bochn

  17 lutego 2023 godzina 21:39

  Wczoraj, godzina 19.20, na Kazimierza Wielkiego było ciemno.

 8. Avatar

  oko

  18 lutego 2023 godzina 01:15

  Co z tego że na kolejce jest światło jeżeli monitoring nie ma połączenia z Policją ani ze Strażą Miejską. Tak samo jest na Uzborni. Centrum monitoringu w SM na Plantach to pokój z monitorami których przez większość doby … nikt nie obserwuje. Paranoja za 2 miliony zł trwa !!!!!
  Miejski monitoring w Bochni działa jak mały monitoring w małym sklepiku, czyli PO FAKCIE można zobaczyć co się działo na ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra