- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Miasto chce sprzedać kostkę granitową z bocheńskiego Rynku. Nie ma chętnych!

Fot. Archiwum BBzBliska
- REKLAMA -

Nikt nie jest zainteresowany zakupem kostki granitowej ściągniętej z bocheńskiego Rynku podczas prac rewitalizacyjnych. Kolejny przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo, że obniżono cenę o połowę.

Kostkę granitową ściągano z bocheńskiego Rynku sukcesywnie od końca 2018 roku. I przewożono ją do bazy BZUK w Bochni. Przedstawiciele magistratu rozpisali przetarg na sprzedaż kostki granitowej zmieszanej wraz z podsypką piaskowo cementową i innymi elementami takimi jak gruz betonowy i płyty z piaskowca. W sumie na nabywcę czeka blisko 1000 ton takiego materiału.

Pierwotnie za tonę kostki miasto chciało 110 zł, nie było jednak chętnych. Do drugiego przetargu – który odbył się dziś – cenę obniżono o połowę – ustalając 55 zł za tonę. To jednak także nikogo nie skusiło.

2 komentarze

2 Comments

 1. brukarz

  29 lipca 2021 godzina 12:02

  Osoby, które doprowadziły do takiego marnotrawstwa , winny we własnym zakresie dokonać segregacji i wtedy sprawdzić ilość odzyskaną i ew. ogłosić sprzedaż kostki w ilości odpowiadającej byłej wybrukowanej powierzchni Rynku! Operacja bardzo prosta, tylko czy tym razem będzie dobra wola ???

  • O co chodzi?

   30 lipca 2021 godzina 07:19

   „brukarz” o co ci chodzi? Możesz rozwinąć bo trudno zrozumieć o czym piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra