- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Marek Piekarczyk, Honorowy Ambasador Bochni zachęca do podpisywania petycji w obronie zabytkowych Plant Salinarnych

- REKLAMA -

Społeczną akcję zainicjowaną przez jedenaście organizacji wspiera Marek Piekarczyk Honorowy Ambasador Bochni. – Proszę podpiszcie petycję przeciwko niszczeniu naszej przyrody i dziedzictwa. Zachęcam zarówno mieszkańców Bochni jak i turystów, którzy odwiedzają nasze miasto oraz wszystkich zainteresowanych – apeluje muzyk na swoim profilu FB.

Planowana rewaloryzacja Plant Salinarnych i związana z nią wycinka kilkudziesięciu drzew budzi spore emocje. Jedenaście organizacji społecznych wystosowało w tej sprawie list do przedstawicieli magistratu. Ma on charakter petycji społecznej. List można podpisać, wyrażając tym samym poparcie tej społecznej akcji. O tej akcji pisaliśmy TUTAJ

Do inicjatyw odniósł się muzyk mieszkający w Bochni.

„Wiele lat temu napisałem pierwszy w swoim życiu tekst piosenki. Był to protest song przeciwko wycinaniu drzew. Zaczęła się masowa wycinka i Bochnia straciła wtedy kilkaset drzew. Nigdy się z tym nie pogodziłem. Dzisiaj znowu wróciła moda na wycinkę i betonowanie wszystkiego. Nasze bocheńskie Planty znowu są zagrożone. Proszę podpiszcie petycję przeciwko niszczeniu naszej przyrody i dziedzictwa. Zachęcam zarówno mieszkańców Bochni jak i Turystów, którzy odwiedzają nasze miasto oraz wszystkich zainteresowanych” – apeluje Piekarczyk

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  kordek

  13 stycznia 2023 godzina 10:45

  Czy większość stanie na wysokości zadania i przekona do rezygnacji z tego absurdalnego pomysłu z pełnymi konsekwencjami dla pomysłodawców !Z przedszkolem udało się częściowo i nikogo nie ma winnego za czteroletnie zaniedbania w tym temacie !!!

 2. Avatar

  Betonowy Stefek

  13 stycznia 2023 godzina 17:39

  Na Uzborni też burmiszczunio wychlastał sporo drzew niby,,chorych,,a były całkiem zdrowe i ktoś się załapał na opał za grosze.Nie dać się i zablokować tą idiotyczną betonozę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra