- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Marcelelek oddycha już bez respiratora. Lekarze są zadowoleni z operacji!

- REKLAMA -

W środę Marcelek Kubala z Jadownik przeszedł skomplikowaną operację przeszczepu wątroby. Jej fragment pobrano od taty chłopca. Operacja została przeprowadzona w Lurie Children’s Hospital w Chicago. Z dnia na dzień chłopiec czuje się lepiej. Wczoraj po raz pierwszy od zabiegu jego mama mogła go wziąć na ręce.

– Marcelek od razu się uspokoił i zasnął. Nie spodziewaliśmy się, że już będzie można go w ten sposób wziąć i była to niesamowita niespodzianka napisali jego bliscy na FB.

Dobrych wiadomości jest więcej. Pierwsza z nich to ta, że Marcelek zaczął samodzielnie oddychać bez pomocy respiratora!

-Czujemy ogromną ulgę i bardzo się cieszymy, ponieważ bardzo obawialiśmy się o tę kwestię, mając z tyłu głowy słowa polskich lekarzy, którzy uzasadniając decyzję o dyskwalifikacji, za jedną z przyczyn podali to, że nawet jeśli Marcel przeżyje operację przeszczepienia wątroby to nigdy nie zejdzie z respiratora – komentują to bliscy Marcelka.

Druga bardzo dobra wiadomość to ta, że lekarze są bardzo zadowoleni z wyników badań Marcelka, które oznaczają, że wątroba podjęła pracę. Ogromne znaczenie miał tutaj również stan fragmentu wątroby pobranego od taty, który lekarze ocenili na bardzo dobry. Podczas operacji u Marcelka zrekonstruowano żyłę wrotną, której praktycznie nie było.

Także tata Marcelka czuje się dobrze. Porusza się już samodzielnie, wykonuje ćwiczenia płuc mające zapobiec ryzyku ich zapadnięcia. Dodatkowo bardzo dużo spaceruje by zminimalizować ryzyko powikłań.

Operacja Marcelka była możliwa dzięki wsparciu wielu osób. Pomoc potrzebna jest nadal. Przed chłopcem długa i kosztowna rehabilitacja.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/marcelek-kubala

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra