- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Lipnica Murowana. Przygotowujemy się do konkursu, choć uważnie śledzimy informacje dotyczące koronawirusa – mówi wójt Tomasz Gromala

fot. Archiwum
- REKLAMA -

Czy koronawirus pokrzyżuje plany organizatorów konkursu na najwyższą palmę w Lipnicy Murowanej? W tym roku wydarzenie zaplanowane jest na 5 kwietnia. Jak na razie nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby się odbył.

– Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. Jeśli przyjdą dyspozycje, w jakiś sposób ograniczające konkurs, będziemy się zastanawiać, co zrobić – powiedział Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl.

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych każdorazowo będzie podlegała analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom.

Decyzje w tej sprawie podejmie wojewoda.

Konkurs w Lipnicy Murowanej odbywa się na otwartej przestrzeni. Towarzyszy mu jarmark, który na lipnickim Rynku gromadzi twórców rzemiosła artystycznego i lokalnych przysmaków.

W tym roku organizatorzy konkursu zaprosili do Lipnicy Murowanej prezydenta RP Andrzeja Dudę.

– Zaproszenie zostało przyjęte, nie mamy jednak potwierdzenia z kancelarii, czy prezydent przyjedzie – mówi Tomasz Gromala.

Biorąc pod uwagę, że konkurs odbywa się miesiąc przed wyborami prezydenckimi można się spodziewać, że w Lipnicy Murowanej będą chcieli pokazać się także pozostali kandydaci do urzędu prezydenta.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra