- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Lipnica Murowana. Mateuszek musi mieć wykonane badania genetyczne. Pomóżmy jego rodzicom zebrać potrzebne fundusze!

- REKLAMA -

15 tys. złotych jest potrzebne by wykonać badania genetyczne u 8-letniego Mateuszka z Lipnicy Murowanej. Pozwolą one na dokładniejszą diagnozę i skuteczniejsze leczenie chłopca, który cierpi na małogłowie wrodzone, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną. Badania nie są niestety refundowane, ich koszt przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego też zdecydowali się na uruchomienie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Mateusz urodził się jako zdrowe dziecko otrzymał 10 pkt. w skali Apgar. Niestety szybko okazało się, że nie rozwija się prawidłowo. Po żmudnych badaniach i wielu dniach spędzonych w szpitalu rodzice usłyszeli diagnozę: małogłowie wrodzone, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lekooporna.

Rodzice chłopca od urodzenia cały czas walczą o lepsze życie i zdrowie dla niego.

– Mateuszek nie chodzi, nie mówi, nie zgłasza też swoich potrzeb, możemy jedynie domyślać się czego mu potrzeba. Dzieciństwo naszego syna to nieustające wyzwania dla nas i dla niego. W każdy dzień nasz bohater pracuje z różnymi specjalistami, aby zrobić kroczek na przód, który jest dla niego i dla nas ogromnym sukcesem. Serce z bóle ściska patrząc na codzienne ataki padaczki te małe i te zapierające dech w piersi, które rujnują zdrowie naszego dziecka, jego trud i wysiłek zdobyty w codziennej rehabilitacji. Do tej pory nie udało się dobrać właściwego leku, który wyeliminowałby ataki padaczki. Syn przyjmował prawie wszystkie dostępne na rynku leki, jednak one nie działają lub dają krótkotrwały efekt – wyjaśnia mama chłopca.

Dzięki badaniom genetycznym, które rodzice chcą wykonać jest nadzieja na szczegółową diagnozę i leczenie, między innym padaczki lekoopornej.

Mateuszka można wesprzeć przekazując fundusze na konto utworzone na portalu zrzutka.pl. Liczy się każda wpłata!

KLIKNIJ I WESPRZYJ MATEUSZKA

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra