- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

LIPNICA MUROWANA. Finał akcji posprzątaj z nami Małopolskę DUŻO ZDJĘĆ

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Były konkursy, występy, warsztaty ale też stoiska z ekologicznymi przysmakami przygotowane przez KGW. Można było obejrzeć elektryczny strażacki melex i stację do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Dziś w Lipnicy Dolnej podsumowano akcję „Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023” realizowaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

W ciągu miesiąca trwania akcji przyłączyło się do niej ponad sto trzydzieści podmiotów i 62 gminy Małopolski. Akcja wykroczyła jednak daleko poza granicę województwa. Podobne inicjatywy odbywały się w różnych zakątkach Polski.

– To bardzo udana akcja. W zasadzie zaskoczył nas oddźwięk tej akcji, a także ilość samorządów i stowarzyszeń, przedstawicieli lokalnych społeczności, które do niej przystąpiły. Ten problem, na który chcieliśmy zwrócić uwagę organizując akcję, czyli śmieci porzucane na łąkach, lasach przy rzekach, został dostrzeżony przez Małopolan wszystkich pokoleń od maluszka do staruszka. Nawet tu dziś w Lipnicy Dolnej mamy dzieci, ale też seniorów – mówi Józef Gawron, wicemarszałek Województwa małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra