- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Krzysztof Żurek z Bochnia zwycięzcą specjalnej edycji Euro Skills – ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

23-letni Krzysztof Żurek z Bochni będzie reprezentował Polskę podczas EuroSkills Gdańsk 2023 największych w Europie zawodów umiejętności branżowych. Dziś w hali ZS nr 1 w Bochni rozstrzygnięto konkurs odbywający się w czwartek. W spotkaniu uczestniczyli Adam Korta Starosta Bocheński, Elwira Bohdanowicz, prezes Prezes Zarządu Bolarus S.A i Sylwia Zajt, dyrektor ZS nr 1 w Bochni.

W czwartek w hali ZS nr 1 w Bochni czterech uczestników zmagań musiało zamontować klimatyzator, a także usunąć celowo wprowadzone usterki w gotowym modelu układu chłodniczego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. dr hab. inż. Beata Niezgoda- Żelasko z Politechniki Krakowskiej, Wojciech Migdał ekspert firmy Bolarus S.A. oraz Sebastian Karwasiński nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Najlepszy okazał się pochodzący z Bochni 23-letni Krzysztof Żurek, pracownik firmy Igloo, absolwent ZS nr 1.

Nerwy były, to chyba normalne, ale jak wszystko rozplanowałem to stres minął. Według mnie trudniejsze było założenie klimatyzacji, niż znalezienie usterki – mówi zwycięzca w rozmowie z portalem Bochnia z bliska.

Krzysztof otrzymał powołanie do polskiej kadry na EuroSkills Gdańsk 2023. Został objęty także całorocznym programem szkoleniowym, przygotowującym do tych prestiżowych, największych zawodów umiejętności w Europie.

To była zdecydowanie najlepsza edycja specjalna Euro Skills z wszystkich organizowanych do tej pory w całej Polsce podkreśla Maksymilian Truś główny specjalista biura Euro Skills Poland.

-Wyjątkowe było zaangażowanie głównego partnera firmy Bolarus, Starostwa Powiatowego w Bochni, a także ZS nr 1. Niesamowita była organizacja tego wydarzenia tu w Bochni oraz skala partnerstw, które udało się pozyskać do tego wydarzenia – mówi Maksymilian Truś w rozmowie z portalem Bochnia z bliska.

EuroSkills to największe w Europie zawody umiejętności branżowych, w którym rywalizować będą reprezentanci z 11 krajów. Rywalizacja toczy się w ponad 50 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Sponsorami, odbywającej się w Bochni konkurencji są: BOLARUS S.A, AIFO, Fundacja ABJ ,CAREL, POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A, SANHUA, SECOP GMBH, ZYMETRIC SP. Z O.O.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra